„V prvním pololetí letošního roku k nám již po devatenácté po Velikonocích zavítalo na čtyřdenní praxi patnáct studentů z ČVUT Praha. Opět nás navštívili účastníci kurzů, které pomáhají zařadit nezaměstnané z okresu Louny do pracovního procesu. V angličtině pak probíhala exkurze pro 35 českých a německých studentů z Gymnázia Přírodní škola, o. p. s., Praha. Z dalších škol to například byly Vyšší odborná škola ekonomická, sociální a zdravotnická v Mostě, Podkrušnohorské gymnázium v Mostě a Gymnázium V. Hlavatého v Lounech,“ říká Marie Šlajchová, asistentka ředitele Elektrárny Počerady, která přijímá objednávky exkurzí. Jak dodala, další vysokoškoláci opět přijeli z ČVUT Praha. V neposlední řadě si elektrárnu prohlédli i zástupci generálního dodavatele stavby paroplynového cyklu a řada významných zákazníků ČEZ, a. s., kteří chtěli na vlastní oči vidět, jak se vlastně vyrábí elektřina.
Elektrárnu Tušimice si za stejné období prohlédlo úctyhodných 1 529 osob, což je o 762 více, než za druhé pololetí loňského roku, kdy se elektrárna po skončení modernizace opět otevřela veřejnosti, hlavně pak žákům a studentům ze všech typů škol nejen ze severních Čech. „Kromě základních a středních škol jsme měli návštěvy z přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy, Domu dětí a mládeže v Klášterci nad Ohří, Okresní hospodářské komory v Děčíně či Ústavu jaderné fyziky v Řeži. Také k nám zavítali členové Svazu tělesně postižených z Klášterce nad Ohří a Klubu důchodců Elektráren Tušimice a Prunéřov,“ vyjmenovala Marie Tučková, manažerka návštěvnického centra v Elektrárně Tušimice, namátkou některé z návštěv. Ta nejvzdálenější a zahraniční k tomu byla přitom z elektrárny Pljevla v Černé Hoře.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: ČEZ