Severočeské muzeum představuje kubistický porcelánový kávový servis

13.10.2019 9:37 | Zprávy

Severočeské muzeum v Liberci prochází více než rok druhou etapou rekonstrukce a první návštěvníky má uvítat na podzim příštího roku. Své sbírky však připomíná průběžně ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje.

Severočeské muzeum představuje kubistický porcelánový kávový servis
Foto: wikipedia
Popisek: Severočeské muzeum v Liberci.

Jedním z exponátů, které lze na kraji obdivovat, je i kubismem inspirovaný kávový servis z porcelánového souboru Lilia. Pochází z autorského studia Vjemy, které založili v roce 2013 Adam, Samuel a Světlana Ciglerovi.

„Úkolem našich muzeí a galerie není jen vytváření sbírek historických předmětů a výtvarného umění. Důležité je budovat sbírky tak, aby v nich měly zastoupení i předměty současné. Novodobé umění bude navíc stoupat na ceně. Pokud bychom doplňování sbírek v této oblasti zanedbali, může se stát, že v příštích letech už bude takový nákup mimo naše finanční možnosti,“ uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Tomio Okamura byl položen dotaz

Když nepřijmeme emisní povolenky, co to pro nás bude znamenat?

Nevěřím tomu, že by to EU nechala jen tak. A co uděláte pro zrušení Green Dealu? Je to vůbec reálné? Někteří tvrdí, že jsou to jen plané sliby. Lze vám věřit, že ho zrušíte, jak jste slibovali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

AOPK ČR: Ráj obojživelníků díky 13. dělostřeleckému pluku Jaselskému

20:16 AOPK ČR: Ráj obojživelníků díky 13. dělostřeleckému pluku Jaselskému

Na vojenském cvičišti Felbabka se díky aktivitám 13. dělostřelecký pluk "Jaselský" podařilo zachovat…