Siemens: Čtvrt milionu čeká na neziskovky z Brna i Jihomoravského kraje

11.10.2013 14:20 | Zprávy

Neziskové organizace mohou do 15.11.2013 posílat žádosti o grant do dalšího brněnského kola Siemens Fondu pomoci. Siemens nejzajímavějším projektům v Brně a nejbližším okolí, případně v Jihomoravském kraji, věnuje celkem 250 000 Kč.

Siemens: Čtvrt milionu čeká na neziskovky z Brna i Jihomoravského kraje
Foto: red
Popisek: Siemens

„Chceme, aby z našich úspěchů měli užitek i lidé za branou našeho závodu. Proto jsme se rozhodli vyzvat neziskové organizace, aby přicházely s projekty na zlepšení regionu, ve kterém žije většina ze zhruba 1000 zaměstnanců Siemens v Brně, jejich rodiny a přátelé,“ říká Vladimír Štěpán, ředitel Siemens, s.r.o. odštěpný závod Industrial Turbomachinery.

V minulém, jarním kole, se komise brněnského kola Siemens Fondu pomoci rozhodla podpořit výstavbu učebny v Otevřené zahrady, podpořit nákup rehabilitačních pomůcek do půjčovny Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí ve Vyškově, nábytku pro chráněnou dílnu V růžovém sadu v Ořechově, sprchového lehátka pro brněnský Domov pro mne nebo nákupu paravánů pro ošetřovatelskou jednotku Domova důstojného stáří v brněnských Maloměřicích. „Kromě urgentních žádostí vybrala komise Siemens Fondu pomoci projekty, které podporují klienty neziskových organizací k vlastní aktivitě a odpovědnosti za svůj život,“ dodal Vladimír Štěpán.

O Siemens Fond pomoci
 Siemens Fond pomoci rozděluje v brněnském kole od roku 2012 dvakrát ročně částku 250 000 korun. Pro zajištění co největší objektivity a transparentnosti při rozhodování jsou členy komise nejen zástupci Siemens, ale také například neziskových organizací, tisku, školství nebo státní správy. Více informací o složení komisí naleznete na www.siemens.cz/fondpomoci. Mimo to rozděluje Siemens v celostátním kole každý měsíc finanční granty v celkové výši 100 000 korun na podporu charitativních projektů v České republice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Sníží se záloha

10:29 Finanční správa: Sníží se záloha

V návaznosti na změnu odvodů na důchodové pojištění osob samostatně výdělečně činných (OSVČ) dojde o…