Škoda Transportation: Opava získá pětici nových trolejbusů ze Škody Electric

13.02.2020 15:39 | Zprávy

Pětici nových trolejbusů pro dopravní podnik v Opavě vyrobí ještě do konce letošního roku Škoda Electric. Plzeňská firma dodá do Slezska komfortně vybavené vozy Škoda 32 Tr v karosérii nové generace.

Škoda Transportation: Opava získá pětici nových trolejbusů ze Škody Electric
Foto: Škoda Transportation
Popisek: Škoda Transportation

„Trolejbusy budou plně klimatizované, což zejména v letních měsících jistě ocení řidiči i cestující. Vozy nabídnou prostorný interiér, moderní informační systém s LED obrazovkami, nebo komplexní kamerový systém monitorující interiér i nejbližší okolí vozu, což přispívá ke zvýšené bezpečnosti provozu,“ vysvětluje přednosti nových vozů obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr. Ten připomíná, že náklady ve výši zhruba 57 milionů korun pomohou z větší části uhradit fondy Evropské unie.

Nová vozidla se v systému opavské MHD zařadí po bok moderních trolejbusů, které Škodova slezskému městu dodala v roce 2018. Tehdy flotila dopravního podniku posílila o deset vozidel. „Desítka trolejbusů byla vybavena pomocným bateriovým pohonem, takže dnes v Opavě běžně jezdí i na místech bez instalovaného trolejového vedení. Dopravní podnik tak má široké možnosti využití, není omezen jen klasickou sítí trolejbusových linek,“ sděluje Radek Kapr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Potrestáte Šichtařovou za ta její videa?

Jestli to chápu správně, i podle vás je nepřípustné, aby si ve sněmovně natáčela videa s vlastní reklamou. Podle všeho s nimi nechce skončit. Budete to řešit disciplinárně, když domluva je podle všeho k ničemu a ona s tím nechce přestat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

9. týden na Energetické burze ČMKB

9:35 9. týden na Energetické burze ČMKB

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKB) byly v 9. týdnu uzavřeny kontrakty na dodávku 739 tis…