Skupina ČEZ je generálním partnerem Týdne vědy a techniky 2012

01.11.2012 9:19

Týden vědy a techniky je nejrozsáhlejším vědeckým festivalem v České republice. Letos se koná již 12. ročník. Energetická společnost ČEZ je tradičním partnerem Akademie věd ČR při Týdnu vědy a techniky, neboť popularizaci vědy a techniky považuje za klíčovou při podpoře zájmu mládeže o technické obory.

Skupina ČEZ je generálním partnerem Týdne vědy a techniky 2012
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

Jako jediná velká česká průmyslová firma věnujeme systematickou a dlouhodobou pozornost růstu vzdělanosti mládeže v technických oborech. Od svého založení v r. 1992 nabízí ČEZ vzdělávací program, jehož cílem je vzdělávat a informovat veřejnost, zejména mladou generaci, zvýšit zájem o studium technických oborů a zajistit kvalifikované pracovníky pro budoucnost energetiky.

Týden vědy, který se letos koná vlastně týdny dva (od 1. do 15. 11. 2012), má moto „Energie vědy“.

Skupina ČEZ na něm představí elektromobily – 6. 11. v Hradci Králové na prostranství před Informačním centrem Obnovitelné zdroje a 8. 11. v Praze před Národní technickou knihovnou. Uspořádá přednášky pro veřejnost „Jak energetika využívá vědu“ a „Principy fungování obnovitelných zdrojů“, v Plzni ve spolupráci se Středním odborným učilištěm elektrotechnickým pozve veřejnost do expozice Svět fyziky, v Třebíči na prohlídku specializované Střední školy energetické, učitelům nabídne odborný pedagogický seminář v Hodoníně s metodikou "Jak učit fyziku, aby studenty bavila" a odborný seminář v Brně, na němž představí učební pomůcku pro pokusy s ionizujícím zářením Gamabeta.

V neposlední řadě budou v průběhu Týdne vědy otevřená pro návštěvy všechna Informační centra a většina provozů elektráren ČEZ. (Podrobnosti a kontakty pro objednání exkurzí najdou zájemci v programové brožuře Týdne vědy a na http://www.tydenvedy.cz/sd/novinky/nenechte-si-ujit/1101-program-cez.html).

„Podporujeme vědu a vzdělávání a talentované lidi, protože bez nich není myslitelný další rozvoj, nejen v energetice,“ říká Daniel Beneš, generální ředitel a předseda představenstva. „Energetika je perspektivní obor a ČEZ myslí na budoucnost,“ dodává.

O vzdělávacím programu ČEZ

Vzdělávací program založila energetická společnost ČEZ před 20 lety v roce 1992 s cílem zvýšit zájem mládeže o studium technických oborů a v budoucnu případně o zaměstnání v této oblasti. Učitelům nabízí účinnou pomoc při zapojování fyzikálních témat do školních vzdělávacích programů. Semináře vzdělávacího programu Svět energie mají akreditaci Ministerstva školství a tělovýchovy ČR. Součástí vzdělávacího programu jsou učební materiály, videofilmy, software, internetové aplikace, besedy pro studenty a semináře pro učitele, exkurze a systém soutěží pro talentované středoškoláky a vysokoškoláky. Veškeré vzdělávací aktivity jsou poskytovány školám a studentům bezplatně nebo za symbolické ceny. ČEZ je jedinou českou průmyslovou společností, která tak dlouhodobý program na podporu vzdělávání poskytuje. ČEZ na něj vynaložil v průběhu své 20ti leté existence okolo 150 milionů korun (kromě darů).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ČEZ
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo pro místní rozvoj: Jak je to s 5G sítěmi

7:34 Ministerstvo pro místní rozvoj: Jak je to s 5G sítěmi

V poslední době se objevují spekulace o spojitosti mezi koronavirem (SARS-CoV-2), tedy onemocněním C…