Slavnostní nástup Vojenské policie završilo předání šeků rodinám handicapovaných dětí

03.12.2018 17:30

Ocenění za službu, vyznamenání za významný přínos, ale i předání pamětních medailí Vojenské policie. Tak vypadal dnešní nástup Velitelství ochranné služby Vojenské policie v hotelu DAP na Vítězném náměstí v Praze. Slavnostní chvíle byla završena předáním šeků rodinám vojenských policistů, jejichž děti Mireček a Natálka jsou handicapované.

Slavnostní nástup Vojenské policie završilo předání šeků rodinám handicapovaných dětí
Foto: Vojenská policie
Popisek: Vojenská policie, logo.

Slavnostní ceremoniál zahájilo přinesení bojového praporu a státní vlajky. Následně plukovník Jiří Roček předal ocenění příslušníkům Velitelství ochranné služby Vojenské policie. Nechyběla ocenění za 25 let služby, ale i za záchranu života. K oceněným patřila i řada příslušníků jiných útvarů, dále občanští zaměstnanci a příslušníci Policie České republiky.

Profesionalita i spolupráce

„Tento rok nebyl vůbec jednoduchý. Zabezpečení oslav stého výročí a spolupráce s řadou dalších útvarů včetně složek Integrovaného záchranného systému prověřilo nejen naši profesionalitu, ale i vzájemně skvěle nastavenou spolupráci. Rád bych vám za to poděkoval a věřím, že budeme i nadále spolupracovat," uvedl plukovník Roček.

Po předání několika desítek vyznamenání se plukovník Roček zhostil milé povinnosti, a to předání šeků na 15 tisíc korun rodině malé Natálky a Mirečka. Jde o děti příslušníků Ochranné služby VP, které jsou handicapované. Právě podpora od kolegů a finanční výpomoc pomůže například financovat důležité rehabilitace a lázně, které pojišťovny v dostatečné míře nehradí. Peníze získal tým příslušníků Vojenské policie v soutěži TV NOVA Co na to Češi s týmem Vépéčka.

Dar pro Mirečka a Natálku

„Naši výhru jsme rozdělili do tří položek. Na slavnostním nástupu obdržel poukaz a věcný dar postižený Mireček a postižená Natálka. Oba dva jsou děti našich kolegů. Každému z nich jsme na podporu jejich léčby věnovali 15 tisíc. Zbytek peněz jsme již dříve věnovali rodině naší nečekaně zesnulé kolegyně, která po sobě zanechala tři malé děti a přítele. Tehdy snad každý vojenský policista nějakou tou korunou přispěl, aby to v začátcích neměli tak těžké alespoň finančně. My jsme byli rádi, že můžeme přispět větší sumou,“ uvedla tisková informační důstojnice Vojenské policie poručice Nikola Hájková, která se soutěže zúčastnila a zároveň dnešním slavnostním dnem provázela.

Po předání šeků zůstala u pódia rodina malého Mirečka. Dnešek totiž zejména pro něj měl širší rozměr. Tento malý bojovník dnes oslavil kulaté desáté narozeniny. Po zhasnutí světel v sále Mireček dostal dort a osobně mu popřála část týmu Vépéčka, jmenovitě plukovník Roček a další hosté. Právě pomyslný plamínek v dětských očích byl symbolickým završením dne, kdy rodiny těchto dětí vědí, že jejich manželé nejsou jen příslušníky Vojenské policie, ale i přátelského celku, který nenechá nikdy své kolegy ve štychu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

JCCR:  Nové ubytovací poplatky posílí zdroje obcí pro rozvoj cestovního ruchu

15:39 JCCR: Nové ubytovací poplatky posílí zdroje obcí pro rozvoj cestovního ruchu

Nové možnosti při výběru poplatků z ubytování, které přináší českým obcím novela zákona č. 565/1990 …