Slavnostní vyřazení a promoce absolventů Univerzity obrany

17. 7. 2014 12:55

V pátek 25. července 2014 v 8.30 hodin proběhne na nástupišti univerzity v kasárnách na ulici Šumavská 2 v Brně slavnostní vyřazení letošních absolventů vojenského studia Univerzity obrany.

Slavnostní vyřazení a promoce absolventů Univerzity obrany
Foto: Univerzita obrany
Popisek: Univerzita obrany

Vyřazení absolventů se řadí k nejvýznamnějším událostem v závěru každého akademického roku na vojenské vysoké škole. Slavnostnímu aktu vyřazení absolventů UO budou přítomni čelní představitelé Ministerstva obrany, Generálního štábu AČR a další významní zástupci resortu obrany a civilní hosté.

Zakončení vojenského studia více jak dvou set absolventů Fakulty ekonomiky a managementu a Fakulty vojenských technologií se zúčastní ministr obrany Martin Stropnický a první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Miroslav Žižka. Pozvání na vyřazení absolventů také přijali někteří ústavní činitelé, představitelé státní správy a místní samosprávy a delegace partnerských spolků. Slavnostního vyřazení se tradičně zúčastní rodinní příslušníci čerstvých absolventů Univerzity obrany.

Všichni absolventi budou symbolicky vyřazeni prostřednictvím nejlepšího studenta Univerzity obrany, kterého „pasuje“ univerzitním mečem před bojovým praporem školy rektor-velitel UO brigádní generál profesor Bohuslav Přikryl. 


 
Nejvýznamnější den pro absolventy Univerzity obrany bude pokračovat akademickou částí – slavnostní promocí absolventů jak vojenského, tak i civilního studia. Promoce absolventů Fakulty vojenských technologií se uskuteční v Janáčkově divadle v 11.00 – 12.30 hodin a 13.00 – 14.30 hodin. Promoce absolventů Fakulty ekonomiky a managementu proběhne rovněž v Janáčkově divadle, a to v 15.00 – 16.30 hodin a 17.15 – 18.30 hodin. Promovat by mělo celkem 450 absolventů všech typů a forem studia.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA-ICRC: Po prvním srdečním infarktu další? Unikátní projekt učí pacienty, jak tomu zabránit

20:34 FNUSA-ICRC: Po prvním srdečním infarktu další? Unikátní projekt učí pacienty, jak tomu zabránit

Téměř 23 tisíc lidí má v ČR každý rok akutní infarkt myokardu, hovorově srdeční infarkt. Ti, kteří s…