Snížení rozpočtu České obchodní inspekce by ohrozilo ochranu českých spotřebitelů

01.07.2015 16:45 | Zprávy

Ministerstvo průmyslu a obchodu upozorňuje na hrozby plynoucí ze snížení rozpočtu České obchodní inspekce (ČOI) v části provozní a investičních výdajů. O snižování finančních prostředků ČOI se hovoří v návaznosti na celkové snížení rozpočtu Ministerstva průmyslu a obchodu pro rok 2016.

Snížení rozpočtu České obchodní inspekce by ohrozilo ochranu českých spotřebitelů
Foto: Česká televize
Popisek: ČOI

Snížení rozpočtu ČOI by představovalo podstatný zásah do fungování ČOI, jakožto kontrolního orgánu a ohrožení ochrany spotřebitelů na českém trhu.

"Ochrana spotřebitelů je jednou z mých základních priorit ministra průmyslu a obchodu, a proto nemohu v žádném případě souhlasit se snižováním finančních prostředků pro ČOI, jakožto jednoho ze základních dozorových orgánů ČR v oblasti ochrany spotřebitele. S ministrem financí společně hledáme cestu, aby se čeští spotřebitelé mohli i do budoucna cítit ochráněni," řekl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Vznik Spojených států evropských

Co si myslíte o federalizaci EU, která je podle prezidenta je jediné řešení pro Evropu? Souhlasíte s ním? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR dokončily dva vodohospodářské projekty

20:14 Lesy ČR dokončily dva vodohospodářské projekty

Obnovit přirozený vodní režim v rašelinných jezírkách chráněné krajinné oblasti Český les a v hospod…