Soudci mají za sebou seminář o mezinárodních a unijních vlivech na aplikaci českého trestního práva

12.05.2016 11:19

Velkou zasedací místnost Nejvyššího soudu ve středu 4. května 2016 krátce po poledni navštívila více než stovka účastníků semináře zaměřeného na problematiku nadnárodních vlivů na aplikační praxi trestního práva s důrazem na judikaturu Soudního dvora Evropské unie a Evropského soudu pro lidská práva. Mezi posluchači nechyběli kromě soudců trestního kolegia Nejvyššího soudu také zástupci a představitelé dalších vrcholných soudních institucí, státního zastupitelství nebo kanceláře Veřejného ochránce práv. Mezi jinými předseda Nejvyššího správního soudu JUDr. Josef Baxa a ombudsmanka Mgr. Anna Šabatová.

Soudci mají za sebou seminář o mezinárodních a unijních vlivech na aplikaci českého trestního práva
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Na semináři vystoupili se svým příspěvky doc. JUDr. Bc. Tomáš Gřivna, Ph.D., advokát působící na katedře trestního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy; Mgr. Lukáš Starý, národní člen v Eurojustu; JUDr. Martin Smolek, Ph. D., LL.M., vládní zmocněnec pro zastupování ČR před Soudním dvorem EU a JUDr. Vít A. Schorm, vládní zmocněnec pro zastupování ČR před Evropským soudem pro lidská práva.

Úvodní slovo přednesli předseda Nejvyššího soudu prof. JUDr. Pavel Šámal, Ph.D. a předseda trestního kolegia Nejvyššího soudu JUDr. František Púry, Ph.D. Jak předseda Nejvyššího soudu prof. Pavel Šámal hned v úvodu poznamenal, seminář byl původně zamýšlen spíše jako posezení u kulatého stolu, ale množství přihlášených účastníků jej mile překvapilo a celá akce se rozsahem stala téměř konferencí.Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo financí: Rada ředitelů EBRD schválila strategii investic pro Českou republiku

17:56 Ministerstvo financí: Rada ředitelů EBRD schválila strategii investic pro Českou republiku

Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) přijala tzv. Country Strategy pro Českou Republiku. Jedná …