Pokud jde o administrativu, je jisté, že je navíc zaveden formulář Doporučení podpůrných opatření z poradenského zařízení. Další „administrativa“ v podobě individuálních vzdělávacích plánů (IVP) existovala již v minulosti. Je proto zvláštní číst výrok citované ředitelky základní školy: „My musíme rodiče pozvat a navrhovaná opatření s nimi projednat. Vysvětlit jim, o co se jedná a co se teď bude s jejich dítětem dít. To je neuvěřitelný administrativní zápřah, s tím se teď hodně pereme“. Nabízí se otázka: Jak probíhala taková komunikace s rodiči o žákovi před zavedením novely zákona? Pokud paní ředitelka mluví o nové administrativní zátěži, možná neprobíhala vůbec. Nebo se odehrávala tzv. neformálně a bez snahy vývoj žáka po určité době vyhodnotit s odkazem na navržená opatření.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva
soudní proces
Dobrý den. Opět se řeší kauza Čapí hnízdo, jak je možné, že se kauzy vlečou i třeba deset a více let? Kde je chyba? Vždyť to přeci není normální a podle mě to snižuje pak váhu celého procesu i případný trest, v horším případě to pak dopadá na ty, co jsou případně uznáni jako nevinní, kdo jim vrátí ...
Další články z rubriky

17:44 ČEZ nechá filmové fanoušky nahlédnout třeba do elektráren
Interaktivní prohlídky elektráren, soutěže, půjčovna kol a další aktivity budou součástí 59. ročníku…
- 16:08 České dráhy: První autovlak z nového terminálu v Michli
- 13:21 Úřad vlády: Příjmy celníků, Vězeňské služby a GIBS se zvýší
- 10:17 DPP mění další dřevěné pražce na trati metra C
- 7:23 O svátcích Úřad vlády otevře běžně nepřístupné paláce
- 22:03 Lesy ČR: Bobří soutěska v Českém středohoří je uzavřena