Společnost Labyrint Bohemia, o. p. s. slaví s projektem iQpark úspěchy

09.08.2012 12:28

Projekt iQpark je interaktivním zábavně naučným science centrem, majícím za sebou osm let úspěšné práce v oblasti interaktivního vzdělávání. V roce 2011 byla dokončena druhá etapa jeho výstavby a od této doby na ploše 3000 m2 nabízí návštěvníkům stovky exponátů, díky kterým má veřejnost možnost poznat fyzikální zákony v praxi.

Společnost Labyrint Bohemia, o. p. s. slaví s projektem iQpark úspěchy
Foto: Archiv
Popisek: iQpark Liberec - logo
reklama

Expozice iQparku však není zaměřena pouze na oblast fyziky. Své zastoupení zde najde i biologie, geografie, logika a další vědní obory. Krom experimentování s exponáty nabízí iQpark i další atraktivní činnosti. Pro veřejnost jsou pořádány tematické science show, ve kterých probíhají experimenty s ohni, plyny, elektrostatikou, s tekutým dusíkem a dalšími zajímavostmi. Návštěvníci jsou zde vtaženi do děje a pod vedením lektorů experimentují přímo na scéně. Další populární činností jsou interaktivní workshopy, kde je nabízena možnost vyzkoušet si atraktivní činnosti, jakými jsou mimo jiné výroba parfémů, práce veterináře, kyanotypie, destilace silic či výroba svíček.

iQpark však navštěvují i školy, které využívají pestré nabídky lektorských programů, kde se žáci formou aktivizačních činností seznamují s vybranými oblastmi učební látky. Světlo světa zde spatřil i vzdělávací projekt Science Gate, jenž je velmi úspěšný a jehož výstupem je krom jiného i publikační činnost – Sborník pokusů a aktivit. Nově je realizován projekt Zručná věda, o který je již nyní mezi školami velký zájem. Další nedílnou součástí působnosti iQparku je pořádání putovních výstav a účast na externích akcích, převážně výstavách, festivalech či veletrzích.

Nespornou výhodou pro návštěvníka science centra je situování iQparku nejen do atraktivního prostředí Jizerských hor a do kulturních možností města Liberce, které je hojně využíváno turisty v letní a zimní sezóně, ale i do objektu zábavního komplexu Centrum Babylon, který disponuje ubytovací kapacitou.

Nové Science Centrum na obzoru!

Úspěchem iQparku se ale společnost Labyrint Bohemia, o. p. s. rozhodně nenechala ukolébat a tak dne 28. března roku 2014, ne náhodou je to Den učitelů, bude otevřeno nové, právě vznikající science centrum iQlandia s tematickými expozicemi se stovkami exponátů, laboratořemi, planetáriem a s mnoha dalšími zajímavostmi světa vědy a techniky. Slavnostního poklepání základního kamene, které proběhlo dne 16. června 2012, se krom jiných vážených hostů zúčastnili i náš první astronaut Vladimír Remek, náměstkyně ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Ing. Eva Bartoňová, statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Ing.Lidie Vajnerová a MUDr. Přemysl Sobotka, první místopředseda senátu ČR.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Kontejnery na odpad musí splňovat technické parametry

22:10 ČOI: Kontejnery na odpad musí splňovat technické parametry

Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontroly kontejnerů na recyklované sklo a pojízdné popelnice. In…