Sportovce na Zlaté tretře hostil nejlepší hotel Moravskoslezského kraje

21.06.2014 9:57

Do Ostravy se v rámci 53. ročníku atletického mítinku Zlatá tretra sjeli nejlepší sportovci z celého světa. Zázemí jim díky své výhodné poloze v blízkosti Městského stadionu Vítkovice zajišťoval již tradičně Clarion Congress Hotel Ostrava, který byl nedávno vyhlášen nejlepším hotelem Moravskoslezského kraje roku 2014.

Sportovce na Zlaté tretře hostil nejlepší hotel Moravskoslezského kraje
Foto: red
Popisek: CPI Hotels
reklama

Ačkoliv hlavní program mítinku byl naplánován na úterý 17. června, hotel žil sportovní událostí již řadu dní, atleti se svými týmy se sjížděli již od pátku. V hotelu Clairon bylo ubytováno více než 200 sportovců i organizátorů včetně největších hvězd sprintera Justina Gatlina, rekordmana ve skoku do dálky Mika Powella, francouzského tyčkaře Renauda Lavillenie nebo slavného mílaře Sebastiana Coea. Kromě zvučných jmen světové atletiky bydlela v ostravském Clarionu oštěpařská legenda a ředitel mítinku Jan Železný a jeho svěřenec, loňský mistr světa v hodu oštěpem, Vítězslav Veselý.

„Na rozdíl od jiných ročníků, kdy jsme například pro Usaina Bolta zajišťovali do pokoje herní konzoli Playstation, neměli letos sportovci žádné speciální požadavky. Absolvovali akreditaci a kromě ubytování a stravování v restauraci Veduta měli možnost ulehnout na masérský stůl. Po hlavním závodě byl pro atlety poprvé připraven after meeting drink.“ řekl Pavol Parikrupa, obchodní ředitel Clarion Congress Hotelu Ostrava.Kongresové centrum hotelu sloužilo po dobu mítinku jako tiskové středisko pro novináře, uskutečnily se zde tiskové konference, mediální snídaně i obědy. Hvězdami jedné z mediálních akcí, která proběhla v úterý v rámci hlavního soutěžního dne, byli Sebastan Coe, Sergej Bubka, Mike Powell, Jan Železný a Jarmila Kratochvílová.

„Organizačně akci provázela zvýšená bezpečnostní opatření, obvyklá u tohoto typu událostí. Před hlavním hotelovým vchodem čekaly stabilně hloučky lovců autogramů, snažili jsme se zajistit, aby naši hosté měli klid a mohli se soustředit na své sportovní výkony.“, uvedl Radim Beneš, ředitel hotelu Clarion. Letošní ročník IAAF World Challenge Tour Zlaté tretry z hlediska výkonů sliboval pokoření nejlepších světových časů. To se podařilo americkému sprinterovi Justinu Gatlinovi, který na mítinku nahradil nepřítomného šampiona Usaina Bolta. Nejrychlejším světovým časem sezony v běhu na 100 metrů připravil mítinku zlatou tečku. Ostravský Clarion má s ubytováním sportovců bohaté zkušenosti, kromě atletů Zlaté tretry hostil například český fedcupový tým v čele s wimbledonskou vítězkou Petrou Kvitovou nebo český a nizozemský tenisový tým během 1. kola Davisova poháru, který se uskutečnil koncem ledna v Ostravě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

22:02 MAS Naděje: Navzdory epidemii jede spolupráce škol v Litvínově a okolí na plné obrátky

I přes nečekanou pandemii COVID-19 se spolupráce škol na Litvínovsku nezastavila. Jednací místnosti …