Správa NP a CHKO Šumava znovu začíná prodávat nepotřebné nemovitosti

05.07.2014 14:30

Ubytovací zařízení na Prášilech, které vlastní Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava, je na prodej. Nemovitost Správa NP a CHKO Šumava nepotřebuje pro své hospodaření a rozhodla o nepotřebnosti tohoto majetku. Ostatní organizační složky státu o jeho převzetí a využití neprojevily zájem a proto je nabízeno veřejnosti ve výběrovém řízení.

Správa NP a CHKO Šumava znovu začíná prodávat nepotřebné nemovitosti
Foto: NP a CHKO Šumava
Popisek: NP a CHKO Šumava
reklama

Jedná se o menší ubytovnu, která Správa NP a CHKO Šumava využívala k ubytovávání sezónních pracovníků. Původní stavba je cca 100 roků stará, ale v roce 2009 byla provedena modernizace celé budovy, kdy byla zřízena přístavba schodiště a verandy, byly zřízeny nově kuchyňky, koupelny, WC, instalace umyvadel, sprch a elektro, položeny nové podlahy, osazeny nové otvorové prvky, vnitřní i vnější omítky včetně venkovních dřevěných obkladů. Minimální cena pro výběrové řízení je stanovena na 4 miliony korun.

„Účastníkem výběrového řízení je ten, kdo předloží vyhlašovateli písemnou nabídku a to za předpokladu splnění určených podmínek bez výhrad. Každý může do výběrového řízení podat pouze jednu nabídku," říká Dagmar Tomanová referentka bytového fondu odboru vnitřní správy, Správy NP a CHKO Šumava. Nabídky budou přijímány do 30. července 2014, do 14.00 hod. Nemovitost je možné si prohlédnout a to 10. července ve 14 hodin. 

Správa parku tyto nemovitosti prodá za nejvyšší cenu, kterou zájemce nabídne obálkovou metodou ve výběrovém řízení, zisk z prodeje připadne státu.

Více informací o vyhlášeném výběrovém řízení je možné najít na webu: http://www.npsumava.cz/cz/1038/sekce/uredni-deska/

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: V autobusech a vlacích se obnovuje odbavení cestujících

16:26 Královéhradecký kraj: V autobusech a vlacích se obnovuje odbavení cestujících

Po Velikonocích budou autobusy opět otevírat přední dveře a řidiči cestující odbaví. Zároveň opět do…