Správa železnic: Oprava trati u Horažďovic má za sebou první etapu

16.11.2020 21:20 | Zprávy

Koncem října skončila první etapa kompletní obnovy železniční trati mezi Horažďovicemi a Žichovicemi na Klatovsku v Plzeňském kraji. Během šesti týdnů se opravily propustky a vyměnilo přibližně 2,5 kilometru železničního svršku (pražců a kolejnic).

Správa železnic: Oprava trati u Horažďovic má za sebou první etapu
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Nově je zde bezstyková kolej, která zajistí plynulejší jízdu vlaků. Stavební práce na zbývajícím, zhruba 3,5kilometrovém úseku budou pokračovat příští rok a přijdou celkem na přibližně 131 milionů korun.

„Oprava části trati Horažďovice předměstí – Klatovy, kde mezi stanicemi Horažďovice a Žichovice dojde v mezistaničních úsecích ke kompletní obnově železničního svršku, opravě mostních objektů a úpravě přejezdů, patří v současné době mezi naše stěžejní opravné akce. Začali jsme letos a budeme pokračovat ještě v příštím roce,“ říká ředitel Oblastního ředitelství Plzeň Správy železnic Radek Makovec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

Zrádci ve sněmovně

Smutníte, že jsou ve sněmovně zrádci. Proč jste jim ale umožnili, aby tam byli? Proč jste se nepokusili vyjednat třeba s Babišem koalici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury: Terezínská tryzna se uskuteční v neděli 17. května

22:08 Ministerstvo kultury: Terezínská tryzna se uskuteční v neděli 17. května

V neděli 17. května 2026 se na Národním hřbitově před Malou pevností v Terezíně uskuteční tradiční T…