Správa železnic: V Děčíně projde kompletní obnovou propojení tratí na březích Labe

08.08.2021 7:34 | Zprávy

Správa železnic vybrala zhotovitele optimalizace trati mezi stanicemi Děčín východ a Děčín-Prostřední Žleb. Úsek propojuje železniční tratě na pravém a levém břehu Labe a je součástí nákladního koridoru Transevropské dopravní sítě (TEN-T).

Správa železnic: V Děčíně projde kompletní obnovou propojení tratí na březích Labe
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Kompletní obnovu trati, jejíž součástí jsou nová protihluková opatření, provede za 1 082 500 000 korun Společnost most Prostřední Žleb. Jejím správcem je STRABAG Rail, společníky DT Mostárna a STRABAG AG. Zahájení hlavních stavebních prací je plánováno ještě v letošním roce, dokončení celé stavby pak v listopadu 2023.

Jednou z hlavních částí stavby je rekonstrukce 265 metrů dlouhého mostu přes Labe. Jeho nosná konstrukce z roku 1874 je už na hranici životnosti. Nahradí ji proto nová ocelová konstrukce s dolní mostovkou, vyztuženou podélnými a příčnými výztuhami, a průběžným kolejovým ložem. Svým uspořádáním bude respektovat vzhled původní konstrukce, zároveň splní všechny současné normy a provozní požadavky železniční dopravy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Mohu vás požádat o vyjádření?

Je to, co píše Rajchl pravda? U něj jeden nikdy neví. A jestli ano, jak to vysvětlíte? Děkuji https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Rajchl-PRO-Kontrakt-Fialovy-vlady-je-nejhorsi-na-svete-791747 Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MŠMT: V Karolinu dostali dekrety noví profesoři a profesorky

19:15 MŠMT: V Karolinu dostali dekrety noví profesoři a profesorky

Slavnostní akt ve Velké aule Karolina přinesl jmenování 93 nových profesorů a profesorek, kteří přev…