Správa železnic připravuje kompletní přestavbu stanice Semily

30.03.2020 17:56

Rekonstrukce železniční stanice Semily, kterou připravuje Správa železnic, zahrnuje výstavbu nových nástupišť včetně zastřešení a částečnou přestavbu kolejiště.

Správa železnic připravuje kompletní přestavbu stanice Semily
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC

Stavba za 122 milionů korun přinese cestujícím zvýšení bezpečnosti a komfortu. Správa železnic nyní ve výběrovém řízení hledá zpracovatele dokumentace pro územní řízení i projektové dokumentace pro společné povolení. 

Práce by měly začít na začátku roku 2022. Záměr projektu počítá s redukcí jedné manipulační koleje především z důvodu uvolnění plochy pro autobusový terminál. Manipulační kolej č. 3 o délce 100 metrů bude přemístěna na kolejové rozvětvení ve směru na Železný Brod, čímž bude zachována možnost vykládky a nakládky. 

Zastřešení nově vybudovaných nástupišť bude i s ohledem na historický ráz nádražní budovy realizované tak, aby vizuálně nerušilo celkový vzhled nádraží. Architektonické návrhy Správa železnic projednala s velmi pozitivním výsledkem s městem Semily. 

Na rekonstrukci nástupišť naváže úprava přednádražního prostoru, kde město Semily plánuje realizovat výstavbu autobusového terminálu. Pro přestup cestujících způsobem „hrana-hrana“ mezi autobusy a vlakovými soupravami bude sloužit nové nástupiště u výpravní budovy. V praxi to znamená, že cestující budou moci přestupovat, aniž by museli opustit jedno společné bezbariérové nástupiště.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rosatom: Na EXPO-2020 se podepisovaly dohody o malých reaktorech

22:11 Rosatom: Na EXPO-2020 se podepisovaly dohody o malých reaktorech

V rámci EXPO-2020, které probíhá v Dubaji, proběhl 20. ledna 2022 Den malých jaderných elektráren.