Správa železnic uzavřela další smlouvu na vybavení svých vozidel systémem ETCS

03.06.2021 19:38

Dalších 44 speciálních drážních vozidel v majetku Správy železnic bude vybaveno mobilní částí evropského zabezpečovacího systému ETCS. Konkrétně půjde o motorové univerzální vozíky MUV 75 určené na opravu a údržbu tratí. Montáž provede společnost CZ LOKO, hodnota zakázky je 438 milionů korun bez DPH.

Správa železnic uzavřela další smlouvu na vybavení svých vozidel systémem ETCS
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

První dvě vozidla vybavená systémem ETCS se objeví v prosinci příštího roku na trati Olomouc – Uničov, dokončení celé zakázky na zbylých 42 vozidel se plánuje v závěru roku 2024. Už v květnu Správa železnic uzavřela smlouvu s AŽD Praha na instalaci mobilní částí systému ETCS do 54 vozidel. Konkrétně půjde o tři vozidla MTW 100 a 51 vozidel MVTV v různých verzích. Všechna jsou určena pro údržbu, kontrolu a opravu trolejového vedení. Hodnota této zakázky je přibližně 553 milionů korun bez DPH, k její realizaci dojde postupně do poloviny roku 2023.

Národní implementační plán ERTMS počítá s instalací systému ETCS na mezinárodní koridory i další hlavní a regionální tratě. Vozidla nevybavená mobilní částí systému nebudou na tyto tratě vpuštěna. Týká se to samozřejmě i speciálních vozidel Správy železnic určených k opravám a údržbě železničních tratí či například k diagnostickým účelům.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Prachatice se obrátily o pomoc

22:33 Veřejný ochránce práv: Prachatice se obrátily o pomoc

Na ombudsmana se výjimečně neobrátil člověk, ale úřad, který hledal pomoc. Prachatičtí úředníci se z…