Správa železnic uzavřela smlouvu se SNCF o pronájmu prezentační jednotky TGV

24.05.2022 7:33 | Tisková zpráva

Francouzský rychlovlak se veřejnosti představí poprvé 6. června na pražském hlavním nádraží. V dalších dnech bude k vidění v Brně, Jihlavě a Ústí nad Labem. Příjezd TGV je součástí dosavadní spolupráce Správy železnic a skupiny SNCF na projektu přípravy vysokorychlostních tratí (VRT) v České republice.

Správa železnic uzavřela smlouvu se SNCF o pronájmu prezentační jednotky TGV
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Pobyt jednotky TGV v Česku bude spojen s řadou propagačních akcí, které Správa železnic a francouzské státní dráhy SNCF připravily pro veřejnost a samosprávy. Aktivity se týkají především tuzemské přípravy VRT, která již postoupila do projekční fáze. Jak konstatuje generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda, tento výjimečný projekt si popularizaci zaslouží:

„Jde o největší infrastrukturní záměr v historii samostatné České republiky s předpokládanými náklady zhruba 700 miliard korun. Příjezd soupravy TGV je symbolem a také prostředkem, jak veřejnosti přiblížit proces přípravy nových tratí a předat podrobnosti, které od nás lidé očekávají.“ Jak dodává, na každé zastávce rychlovlaku budou zájemcům k dispozici experti týmu přípravy VRT.

Smlouva zahrnuje náklady na pronájem soupravy, mzdy personálu a také kompenzační náklady SNCF, její hodnota činí 379 tisíc eur. Poskytnutí soupravy je zcela bez zisku. Generální ředitel Jiří Svoboda navíc podotýká, že finanční podporu akce deklarovala řada firem: „Velmi si vážíme spolupráce s našimi partnery, mezi které patří významné technologické, projektantské nebo stavební firmy z oblasti železnice. Díky jejich podpoře pokryjeme významnou část nákladů na zajištění akce.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

10:29 Zlínský kraj: Pampeliška obsadila 3. místo

Dvě originální plavidla Zlínského kraje zaujala o víkendu návštěvníky Holešovské Regaty. Pampeliška …