Správa železnic vybrala zhotovitele na modernizaci trati mezi Čelákovicemi a Mstěticemi

01.04.2022 12:39 | Tisková zpráva

V závěru letošního roku začne modernizace posledního úseku jedné z nejvytíženějších příměstských tratí z Prahy do Lysé nad Labem, konkrétně mezi stanicemi Čelákovice a Mstětice.

Správa železnic vybrala zhotovitele na modernizaci trati mezi Čelákovicemi a Mstěticemi
Foto: Správa železnic
Popisek: Správa železnic

Správa železnic podepsala smlouvu se zhotovitelem, kterým je sdružení firem EUROVIA CS, a.s., Subterra a.s., GJW Praha, spol. s r.o. a Elektrizace železnic a.s. Vysoutěžená cena je 2,172 miliardy Kč bez DPH. Od letošního listopadu budou probíhat přípravné práce, hlavní stavební práce se rozeběhnou v roce 2023.

Součástí stavby budou především dvě nové přeložky, které po dokončení umožní zvýšit rychlost vlaků až na 140 km/h, respektive na 160 km/h pro vozy s naklápěcí technologií. První v délce 1,9 kilometru napřímí trať hned za Čelákovicemi přes částečně zastavěnou místní část Záluží, druhá bude měřit přibližně jeden kilometr a povede mírnějším obloukem volnou krajinou před stanicí Mstětice.

Na zbývajících částech uvedeného úseku se provede kompletní rekonstrukce železničního svršku a spodku. Ve stanici Mstětice se postaví nové ostrovní nástupiště se dvěma nástupními hranami o délce 220 metrů a šířce 6,1 metru, nástupní hrana bude 550 mm nad kolejí. Přístup cestujících k vlakům bude zajištěn z obou stran novým bezbariérovým podchodem pod celým kolejištěm. V rámci stavby se zruší dva železniční přejezdy a postaví nové přeložky silnic. V celém řešeném úseku bude instalováno nové traťové zabezpečovací zařízení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

19:34 ČEZ: Jablonec zahřívá teplo již ze šesté kogenerační jednotky

Teplo z nové kogenerační jednotky v Mechové ulici, která zároveň dodává do sítě elektřinu, už proudí…