Správa železniční dopravní cesty: Skončila oprava další středočeské výpravní budovy

06.02.2018 15:38

Středočeské město Zdice se může pyšnit nově opravenou nádražní budovou. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) totiž dokončila rekonstrukci dalšího nádraží v kraji. Modernizace výpravní budovy probíhala od srpna loňského roku do letošního ledna, náklady dosáhly částky téměř 8,8 milionu korun.

Správa železniční dopravní cesty: Skončila oprava další středočeské výpravní budovy
Foto: szdc.cz
Popisek: Správa železniční dopravní cesty
reklama

Během uplynulých měsíců prošlo osobní nádraží kompletní opravou vnějšího pláště včetně výměny oken, klempířských konstrukcí, zabezpečovacích prvků či elektroinstalace. „Součástí prací byla také úprava vstupů do objektu, nová je střešní krytina u všech přístavků. Opravy se dočkala i čekárna pro cestující, nový je venkovní i vnitřní mobiliář,“ uvádí generální ředitel SŽDC Pavel Surý. Samozřejmě se zrekonstruovaly i veřejné toalety. Poměrně zachovalá střecha výpravní budovy prošla revizí, vyměnilo se pouze poškozené podbití.

Zdice jsou po Zadní Třebani dalším nádražím, které už má opravenou výpravní budovu v této části Středočeského kraje, konkrétně na trati mezi Prahou a Plzní. Ještě letos se opraví staniční budova v Karlštejně, na příští rok se pak chystá oprava nádražní budovy v sousedních Hořovicích a především pak zahájení rozsáhlé rekonstrukce berounského nádraží, u kterého se aktuálně dokončuje potřebná dokumentace pro stavební řízení.

Pokud jde o opravy dalších středočeských nádraží, tak již loni se opravily budovy v Dobříši, Rakovníku či Kostomlatech nad Labem. Letos je v plánu dokončit opravu výpravní budovy v železniční stanici Kutná Hora město, Příbram a zahájena bude oprava v Kolíně. Vedle rozsáhlých rekonstrukcí vybraných stanic probíhají na řadě míst drobné opravné práce.  Po roce 2020 by pak měly podle plánu začít velké rekonstrukce kralupského, nymburského a mladoboleslavského nádraží. U každého z těchto tří nádraží se budou plánované investice pohybovat v řádech desítek milionů korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Asociace krajů ČR: Žádost o účast na jednání Bezpečnostní rady státu

15:39 Asociace krajů ČR: Žádost o účast na jednání Bezpečnostní rady státu

První místopředseda Rady Asociace krajů ČR a hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek požádal o úč…