Správa železniční dopravní cesty: Vyjádření k výpovědi nájemci ve stanici Hradec Králové hl. n.

15. 8. 2019 16:17

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zaregistrovala v posledních dnech některé nepřesné a neúplné informace ohledně výpovědi nájmu knihkupectví Ambra ve výpravní budově v Hradci Králové. V zájmu objasnění vzniklé situace přinášíme vyjádření k celé události.

Správa železniční dopravní cesty:  Vyjádření k výpovědi nájemci ve stanici Hradec Králové hl. n.
Foto: SŽDC
Popisek: SŽDC
reklama

Nájem knihkupectví ve výpravní budově přešel od Českých drah na Správu železniční dopravní cesty k 1. 7. 2016. Pronajímatel si je dobře vědom jedinečnosti knižních titulů i atmosféry knihkupectví, které vhodně doplňuje sortiment služeb v postupně opravované výpravní budově.

Je skutečností, že nájemce podstatným způsobem opakovaně porušuje své smluvní povinnosti. Takovýmto porušením je podle příslušné nájemní smlouvy například prodlení s placením nájemného o více než jeden měsíc. Zdůrazňujeme, že pronajímatel se při svém rozhodování řídí platnou metodikou Ministerstva dopravy pro nakládání s nemovitostmi osobních nádraží včetně povinnosti prověřovat bezdlužnost zájemců.

Výpověď byla doručena nájemci 19. 7. 2019 s termínem ukončení nájmu uplynutím výpovědní lhůty podle smluvních podmínek k 31. 8. 2019. Tím není dotčeno právo nájemce vznést v zákonné lhůtě k podané výpovědi námitky. V tuto chvíli tedy nemůžeme předjímat, zda nájem k uvedenému datu skutečně skončí.

Chceme ubezpečit, že SŽDC jako pronajímatel bude postupovat velmi citlivě s cílem zachovat knihkupectví v daném formátu, rozhodující ale bude především přístup samotného nájemce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

 Celní správa ČR má v současnosti dva příslušníky v generálské hodnosti

22:11 Celní správa ČR má v současnosti dva příslušníky v generálské hodnosti

Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval s účinností od 27. října 2020 prvního zástupce generálního …