Stanice Vltava přináší swingovým fanouškům Ondřeje Havelku a Pavla Klikara

2. 9. 2013 15:30

Právě tyto dvě osobnosti české hudby budou každou první středu v měsíci představovat posluchačům stanice Vltava to nejlepší z předswingových i swingových nahrávek a zapomenutých jazzových osudů. Co víc, natáčet se bude přímo v bytě Pavla Klikara. Seriál Zapomenutí hrdinové synkopy začíná na stanici Vltava už tuto středu 4. 9. 2013 v 17.45 hodin.

Stanice Vltava přináší swingovým fanouškům Ondřeje Havelku a Pavla Klikara
Foto: red
Popisek: Český rozhlas
reklama

Do hudebního stylu, který se dodnes šíří světem a získává davy nadšených posluchačů, zasadí Ondřej Havelka a Pavel Klikar skutečné osoby, hrdiny jazzu         a jejich hudbu.

„Jsme velmi rádi, že se nám přes velké pracovní vytížení pana Havelky, který je u nás téměř synonymem pro swingovou hudbu, podařilo získat ke spolupráci jeho i Pavla Klikara, dalšího velkého odborníka na starší vývojové fáze jazzu. Chtěli bychom na Vltavě utvořit klasičtější jazzovou protiváhu vůči progresivní stanici Český rozhlas Jazz a tvůrčí duo Ondřej Havelka - Pavel Klikar přináší v tomto duchu nový čerstvý přístup,“ říká Václav Vraný, hudební redaktor stanice Vltava.

Ondřej Havelka je úspěšný zpěvák, tanečník a vedoucí populární swingové kapely Melody Makers, trumpetista Pavel Klikar působí jako frontman legendárního Originálního pražského synkopického orchestru a je uznávaným znalcem jazzu. 

A co vlastně znamená slovo synkopa? „Na jedné straně je to akcent na lehkou dobu v taktu a na straně druhé se slovní spojení „syncopated music“ nebo "syncopated orchestra" ve 20. a 30. letech vztahovala právě k jazzu,“ doplňuje Vraný.  

Více informací k pořadu naleznete http://www.rozhlas.cz/vltava/jazz/_zprava/zapomenuti-hrdinove-synkopy-uvodni-dil--1251465

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Český rozhlas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

22:11 dTest: V simulovaném soudním sporu zvítězili olomoučtí studenti práv

Spotřebitelská organizace dTest uspořádala druhý ročník soutěže Spotřebitelskoprávní moot court, ve …