Stanovisko MŠMT k nepřesným informacím TV NOVA

24. 1. 2016 19:26

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy se ohrazuje proti rychlé mediální zkratce včerejšího zpravodajství televize Nova. Ta odvysílala reportáž, podle které ministerstvo seznamuje žáky základních a středních škol s uprchlickou krizí prostřednictvím materiálů, v nichž se žáci formou hry vžijí do role uprchlíků.

Stanovisko MŠMT k nepřesným informacím TV NOVA
Foto: msmt.cz
Popisek: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy - logo

1. Materiál Hello Czech Republic vydal Úřad Vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky (UNHCR). Ministerstvo jej nepodpořilo finančně, materiálně ani udělením záštity.

2. Ministerstvo školství tento materiál nedistribuuje. Jedná se o aktivitu neziskového sektoru nabízející jednu z příruček pro učitele, kteří vyučují téma multikulturní výchovy. Záleží pouze na vedení školy a pedagozích, zda tuto příručku použijí.

Kvůli nepřesné informaci zmiňovaného zpravodajství se Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ocitlo pod palbou kritiky a výtek některých občanů. A to odmítáme. Školství by mělo být apolitické, nelze na pedagogy vyvíjet nátlak a nutit jim výukové materiály.

Ministerstvo školství si uvědomuje vážnost tématu a vyzývá zejména média, aby o to pečlivěji dělala svou práci a nevyvolávala v občanech a rodičích dětí zbytečný strach a paniku nepřesnými informacemi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČVUT: Soutěž INSPIRELI AWARDS láká mladé architekty

22:21 ČVUT: Soutěž INSPIRELI AWARDS láká mladé architekty

Nadějní architekti zde mají moznost celosvětově upozornit na svoji práci. Letos se jich přihlásilo n…