Startuje Slovácký rozvojový fond, určený místním živnostníkům a podnikatelům

06.02.2015 19:15 | Zprávy

Živnostníci a malí podnikatelé, případně studenti, kteří chtějí začít s podnikáním, to nyní budou mít o něco snadnější. Senátor a podnikatel Ivo Valenta totiž dostál svému slibu a ve spolupráci s uherskohradišťským Peněžním domem spustil tzv. Slovácký rozvojový fond. Jde o speciální úvěrový program, který má pomáhat podnikatelům na Slovácku.

Startuje Slovácký rozvojový fond, určený místním živnostníkům a podnikatelům
Foto: archiv senátora
Popisek: senátor Ivo Valenta

„Někdy je až zoufalé sledovat, jak je v České republice těžké začít s podnikáním. Znám příběhy např. domácích cukrářů nebo řezníků, kteří by chtěli proměnit svého koníčka v oficiální podnikání, aby si jen přivydělali nebo třeba i položili základy úspěšné firmy. Nicméně naráží na spoustu překážek a přehnaných požadavků státu a tedy i desetitisícové investice, které si často nemohou dovolit. Obdobně jsou na tom studenti a mladí lidé, kteří mohou mít senzační nápad, jen jim chybí kapitál a ten správný impuls k tomu, aby se pustili do podnikání. A právě Slovácký rozvojový fond by měl být tím impulsem, který nabídne za exkluzivních podmínek finanční krytí rozvojovým projektům živnostníků a podnikatelů na Slovácku,“ uvedl senátor Ivo Valenta, který se již mnoho let věnuje také investicím do mladých startupových firem a projektů.

Slovácký rozvojový fond však nebude určen jen začínajícím podnikatelům. Zvýhodněných úvěrových možností budou moci využít také již existující firmy, které potřebuji kapitál na rozvoj svého perspektivního podnikání.

„Pro podnikatele z našeho regionu jsme díky spolupráci s panem Ivo Valentou připravili myslím si velmi atraktivní podmínky úvěrování prostřednictvím Slováckého rozvojového fondu. Výše úvěru se může pohybovat od 50 000 Kč do 500 000 Kč, úroková sazba je nastavena od 5,0 % p.a., s dobou splácení do 5 let, včetně možnosti odkladu první splátky až o 6 měsíců s ohledem na typ projektu,“ uvedla Andrea Riedlová, ředitelka Peněžního domu, který sídli v Havlíčkově ulici v Uherském Hradišti.

Nijak náročný není ani proces žádosti o zařazení do Slováckého rozvojového fondu. „Stačí vyplnit jednoduchou přihlášku, která je k dispozici na našich internetových stránkách www.peneznidum.cz, příp. se obrátit přímo na pracovníky Peněžního domu, kteří se vším rádi a ochotně poradí a pomohou,“ dodala Riedlová s tím, že pro úspěšné zařazení žádosti do programu bude nezbytný rámcový podnikatelský plán a definování konkrétního účelu použití finančních prostředků. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Není na čase respektovat výsledek voleb s pokorou k voličům?

Napadlo vás, že takové komentáře jako třeba ten váš k výsledku evropských voleb u nás jen posilují opoziční politiky? Výsledky voleb se logicky nebudou líbit všem, ale proč hned urážet ty, co byli zvoleni a tím vlastně i ty, kteří je volili? Mně třeba přijde, že za úspěchem opozičních politiků stojí...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP zahajuje pravidelný provoz prvních hybridních autobusů

10:17 DPP zahajuje pravidelný provoz prvních hybridních autobusů

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes v rámci obnovy vozového parku nasadil do běžného provozu s c…