Stát by měl plnit své závazky vůči kraji

30.07.2015 14:41

Na pátečním jednání s ministrem dopravy Danem Ťokem bude hejtman Pardubického kraje Martin Netolický projednávat závaznost memoranda mezi Pardubickým krajem a ministerstvem dopravy ohledně výstavby rychlostní silnice R35 a s ním spojenými závazky ze strany ministerstva dopravy jako kompenzaci za volbu takzvané jižní varianty.

Stát by měl plnit své závazky vůči kraji
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje

„Memorandum obsahuje celou řadu závazků ministerstva dopravy, vzhledem k tomu, že byla ze strany Pardubického kraje vybrána a do územního plánu zanesena takzvaná jižní varianta silnice R35. Ministerstvo se zavázalo podpořit a následně uskutečnit investiční akce dopravního napojení části okresu Ústí nad Orlicí jako kompenzaci za zvolení jižní varianty,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Slíbena byla mimo jiné přeložka silnice I/43 Opatov-obchvat a přivaděče spojující souměstí Ústí nad Orlicí a Českou Třebovou s mimoúrovňovou křižovatkou v Litomyšli. Dále byla přislíbena modernizace silnic II/315 a II/312 ze Zámrsku do Chocně, Českých Libchav a Žamberka. Byla také garantována investice na silniční síti a to přeložky a obchvaty měst na silnici I/14 Ústí nad Orlicí, Česká Třebová s obchvatem obce Třebovice v návaznost na silnici R35,“ sdělil hejtman Netolický.

Memorandum, které bylo schváleno vládou Jiřího Paroubka, podepsal tehdejší hejtman Michal Rabas společně s ministrem dopravy Milanem Šimonovským. V současné době, kdy se výstavba úseků blíží k realizaci, začíná být aktuální projednání závazků, které dokument obsahuje. Na základě setkání předsedy vlády Bohuslava Sobotky se starosti obcí Pardubického kraje byl vznesen požadavek, aby Pardubický kraj projednal závaznost memoranda a stav realizace jednotlivých obsažených závazků. „Pro Pardubický kraj je stavba rychlostní silnice R35 velice důležitá, stejně tak vybudování 14 mimoúrovňových křižovatek a přivaděčů s tím, že nás zajímá, jakým způsobem bude přistupováno k realizaci jednotlivých bodů memoranda,“ řekl hejtman Netolický s tím, že výsledek samotného jednání nelze předjímat. „Memorandum nebylo žádnou z vlád zrušeno, proto jej stále považuji za závazné a věřím, že stát se k tomuto postaví čelem. Zároveň bych chtěl zdůraznit, že silniční sít v našem kraji je dlouhodobě zanedbaná a obchvaty bude nutné v dohledné době vybudovat tak jako tak,“ dodal hejtman Netolický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejný ochránce práv: Diskriminace z důvodu pohlaví – příběhy, které inspirují

22:30 Veřejný ochránce práv: Diskriminace z důvodu pohlaví – příběhy, které inspirují

Oběti diskriminace si často nejsou jisté, jestli jednání, kterému byly vystaveny, je diskriminační, …