Státní veterinární správa: Odebrání téměř 50 jorkšírských teriérů z nevhodných podmínek v chovu na Jindřichohradecku

17.12.2021 22:11 | Tisková zpráva

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) z Jihočeského kraje se ve čtvrtek 9. 12. 2021 ve spolupráci s obcí s rozšířenou působností Jindřichův Hradec, Policií ČR, starostou obce Plavsko a pracovníky odchytové služby a několika útulků pro opuštěná zvířata podíleli na odebrání 47 psů plemene jorkšírský teriér (z toho 16 štěňat) ze zcela nevhodných podmínek v chovu v obci Plavsko na Jindřichohradecku. O odebrání rozhodla ORP na základě návrhu SVS.

Státní veterinární správa: Odebrání téměř 50 jorkšírských teriérů z nevhodných podmínek v chovu na Jindřichohradecku
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Psi se v době odebrání nacházeli ve špatném výživném stavu, měli přerostlé drápy a byli znečištěni výkaly, kterých byla plná podlaha, neboť je nikdo neodklízel. 

Anketa

Bude válka mezi Ruskem a Ukrajinou?

20%
77%
hlasovalo: 17516 lidí
Psi neměli k dispozici napájecí vodu ani krmivo. V chovu byli nalezeni dva uhynulí dospělí psi a dvě uhynulá štěňata. Jeden pes musel být ze zdravotních důvodů utracen přivolaným soukromým veterinárním lékařem. Těla uhynulých psů budou odeslána do Státního veterinárního ústavu, kde bude provedena pitva za účelem stanovení příčiny jejich úhynu. Odebraní psi byli převezeni do útulků v Táboře, Praze, Olomouci a do útulku DogPoint z Kostelce nad Černými lesy, kde jim bude poskytnuta náležitá péče.

Inspektoři SVS provedli v chovu na základě obdrženého podnětu kontrolu, při níž zjistily nevhodné podmínky chovu. SVS na základě těchto zjištění dala okamžitě podnět obci s rozšířenou působností (Jindřichův Hradec). ORP na základě návrhu SVS rozhodla o odebrání všech psů a jejich umístění do náhradní péče.

Případ se podařilo ve velmi krátké době vyřešit díky vzájemné velmi dobré spolupráci zúčastněných subjektů a ochotě dobrovolníků z útulků a záchranných stanic z nichž někteří byli ochotni ujet během jednoho dne stovky kilometrů, aby si mohli psy vyzvednout.

 

reklama

autor: Tisková zpráva

nová totalita

Četl jsem zde váš článek i článek o tom, co Strach říkal a je to svatá pravda. Tato vláda se opravdu snaží umlčet a potlačit jakékoliv jiné názory, lidi, kteří je mají často dost nevybíravě nálepkuje. Kam myslíte, že to povede dál? Nastane nová totalita jak tvrdí Babiš? Myslíte, že tento rozjetý vla...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Během Dne za obnovu lesa lidé vysadili 29 tisíc stromků

19:15 Lesy ČR: Během Dne za obnovu lesa lidé vysadili 29 tisíc stromků

Rodinný, přátelský, pracovní a příjemně podzimní byl čtvrtý ročník Dne za obnovu lesa, který se v so…