Státní veterinární správa: Vyšetření potvrdilo přítomnost salmonel v druhé části polského drůbežího masa

07.03.2019 21:29 | Zprávy

Státní veterinární správa (SVS) včera obdržela ze Státního veterinárního ústavu výsledky vyšetření vzorků polského mraženého drůbežího masa pozastaveného od minulého týdne ve skladu společnosti Petr Novotný – Gastroplus v Lounech.

Státní veterinární správa: Vyšetření potvrdilo přítomnost salmonel v druhé části polského drůbežího masa
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Vyšetření prokázalo přítomnost salmonel i v této zbývající části zásilky. Celé množství bezmála čtyř tun masa bude neškodně zlikvidováno. Žádné maso z této části zásilky nebylo dále distribuováno a nemohlo se tak dostat ke spotřebitelům.

Vyšetření potvrdilo přítomnost tří různých sérotypů salmonel a to ve všech osmi šaržích, z nichž byly vzorky odebrány. V některých vzorcích se nacházelo hned více sérotypů salmonel najednou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Bc. David Šimek , MBA byl položen dotaz

Závislost

Čí je podle vás vina, že jsme jako Evropa na někom pořád závislí a nemám pocit, že by se to nějak měnilo? Bohužel jsme závislí na Blízkém východu, jak komentujete, ale i na Číně (ekonomicky) nebo na USA (bezpečnostně). Podle mě je to špatně a jde podle mě o selhání vás politiků.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism se ohrazuje proti nařčení z propagace nelegálních staveb na portálu Kudy z nudy

7:23 CzechTourism se ohrazuje proti nařčení z propagace nelegálních staveb na portálu Kudy z nudy

Portál Kudy z nudy není stavební ani kontrolní úřad s potřebnými pravomocemi, ale otevřená informačn…