Státní veterinární správa: Vyšetření potvrdilo přítomnost salmonel v druhé části polského drůbežího masa

07.03.2019 21:29 | Zprávy

Státní veterinární správa (SVS) včera obdržela ze Státního veterinárního ústavu výsledky vyšetření vzorků polského mraženého drůbežího masa pozastaveného od minulého týdne ve skladu společnosti Petr Novotný – Gastroplus v Lounech.

Státní veterinární správa: Vyšetření potvrdilo přítomnost salmonel v druhé části polského drůbežího masa
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Vyšetření prokázalo přítomnost salmonel i v této zbývající části zásilky. Celé množství bezmála čtyř tun masa bude neškodně zlikvidováno. Žádné maso z této části zásilky nebylo dále distribuováno a nemohlo se tak dostat ke spotřebitelům.

Vyšetření potvrdilo přítomnost tří různých sérotypů salmonel a to ve všech osmi šaržích, z nichž byly vzorky odebrány. V některých vzorcích se nacházelo hned více sérotypů salmonel najednou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jiří Čunek byl položen dotaz

Vláda

Chápu vás dobře, že vy hodnotíte líp novou vládu než tu předchozí? A jelikož to není poprvé, co se stavíte na stranu ANO, neuvažujete, že byste změnil politický dres?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Czech POINT nově nabízí vyřízení zbrojního listu

10:17 Česká pošta: Czech POINT nově nabízí vyřízení zbrojního listu

Od ledna 2026 budou pobočky se službou Czech POINT nabízet možnost vyřídit si agendu, týkající se zb…