Státní veterinární správa zjistila nedostatky při přepravě zvířat

27.10.2016 12:25 | Zprávy

Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Pardubický kraj provedla dne 18. 10. 2016 kontrolu dopravy zvířat v místě určení v provozu Masokombinátu Polička, a.s., CZ 119.

Státní veterinární správa zjistila nedostatky při přepravě zvířat
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Byl kontrolován polský dopravce Przedsiebiorstwo Handlowe Jaroslaw Tarka, PL08122801, schválený pro dlouhotrvající cesty. Jednalo se o přepravu 80 ks prasnic k jatečným účelům ze shromažďovacího střediska Osowa Sieň (Polsko).

Při přepravě jedna prasnice uhynula, u dalších devíti prasnic bylo zjištěno porušení zdravotního stavu nebo zranění, z toho čtyři prasnice nebyly způsobilé pro přepravu. Dále bylo zjištěno, že nebyly dodrženy minimální požadavky na prostor pro přepravovaná zvířata.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚZSVM vyřešil případ vlastníka, zesnulého v Osvětimi

22:03 ÚZSVM vyřešil případ vlastníka, zesnulého v Osvětimi

ÚZSVM v Rychnově nad Kněžnou vrátill dědicům muže, zemřelého v polském koncentračním táboře Osvětim,…