Stínový ministr Chládek se setká se zástupci WIFI International

06.11.2012 9:00

V úterý 6 listopadu 2012 v 15 hodin se na půdě Senátu odehraje důležité setkání. Stínový ministr školství Marcel Chládek se tu setká s Herbertem Stemperem, zástupcem WIFI International, vzdělávacího institutu rakouské hospodářské komory.

Stínový ministr Chládek se setká se zástupci WIFI International
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

„Setkání je dalším krokem v mobilizaci snah o reformu českého učňovského školství. Tyto aktivity inicioval sám senátor Chládek, který založil v Senátu pracovní skupinu, jež bude problém dlouhodobě řešit,“ vysvětluje ředitele české pobočky největší vzdělávací agentury ve střední Evropě WIFI Tomáš Zdechovský 

OutStreamVideoPlayer

Největší rakouský poskytovatel vzdělávání podpoří Chládkovy snahy

Úzká spolupráce mezi mezinárodní sítí vzdělávacích agentur WIFI a pracovní skupinou stínového ministra školství vznikla na základě opakovaných výzev rakouských firem, že pokud české školství nezačne produkovat kvalitnější absolventy učňovských oborů s rozsáhlejší praxí, přesunou své investorské aktivity do jiných lokalit.

„Jako ředitele české pobočky sítě WIFI mě velmi těší snaha skupiny okolo senátora Chládka reformovat české učňovské školství. Jako rakouská společnost se denně setkáváme se zprávami z rakouských firem, že absolventům chybí tolik potřebná praxe a zkušenosti. V tomto smyslu chceme pracovní skupině předat know-how z Rakouska,“ komentuje situaci ředitel WIFI Czech Republic Tomáš Zdechovský.

Mluvte německy, vyzývají nejen Rakušané

Dalším bodem společného jednání stínového ministra Chládka a zástupce WIFI International Herberta Stempera budou plánované změny státních maturit. Konkrétně se jednání dotkne skládání zkoušky z cizího jazyka. Senátní pracovní skupina v čele s Chládkem prosazuje, aby měli studenti možnost volit si cizí jazyk, ze kterého zkoušku složí.

„Dávno už neplatí, že nejdále dojdeme s angličtinou. Investorské aktivity zahraničních firem, a zvláště těch německých a rakouských, velí, aby naši studenti pilovali i další jazyky – zvláště němčinu, ale třeba i stále potřebnější ruštinu,“ uzavírá Zdechovský. Výsledkem zítřejšího jednání bude dohoda o dalším postupu pracovní skupiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tiskovky.info

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní divadlo: Jedna vesnice, jeden kostel, mnoho osudů…

21:25 Národní divadlo: Jedna vesnice, jeden kostel, mnoho osudů…

Kytice Karla Jaromíra Erbena bude mít v režii SKUTR premiéru 28. 2. a 1. 3. v Národním divadle.