Stovky učitelů absolvovaly kurzy na využití informačních technologií při výuce

03.07.2012 9:45 | Zprávy
autor: tiskovky.info

V úterý 26. června v 15.00 se v Institutu celoživotního vzdělávání na Mendelově univerzitě v Brně uskutečnilo závěrečné zhodnocení dvouletého projektu „MODUL - moderní učitel“. Cílem projektu bylo vytvoření online kurzů pro učitele v Jihomoravském kraji, které jsou zaměřeny na zavádění informačních technologií do výuky, obnovení znalostí práce na počítači, práce s interaktivní tabulí a programů, které je možné využít při výuce.

Stovky učitelů absolvovaly kurzy na využití informačních technologií při výuce
Foto: Martin Kovář
Popisek: Počítač, internet, klávesnice. Ilustrační foto.

„Online kurzů se zúčastnilo téměř tisíc učitelů. Výhodou bylo, že se nemuseli uvolňovat z výuky a na kurzy dojíždět. Tutorované e-learningové kurzy, tedy vedené lektorem, který s účastníky komunikuje přes virtuální učebnu nebo chat, absolvovalo úspěšně pět set sedmdesát pět osob z celkového počtu přihlášených,“ popisuje Jaroslav Kylián, vedoucí projektu MODUL – moderní učitel.

Online kurzy byly pro učitele bezplatné, úspěšní absolventi získali certifikát o absolvování. Kurzy byly zaměřeny na využití informačních technologií ve výuce matematiky, českého jazyka, dějepisu, přírodopisu, chemie, anglického jazyka a další.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Zákaz mobilů ve školách

Znamená zákaz mobilů ve školách izolaci od technologií? Podle mě ne a souhlasím s vámi, že digitální gramotnost nebo jak to nazvat je třeba rozvíjet, ale je třeba řešit i socializaci dětí, kterou dnes nahrazují právě telefony, tablety apod. a to podle mě není dobře.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

22:33 VZP: Jednodušší cesta na mamografický screening

Ženy od 45 let mají nárok na screeningové mamografické vyšetření jednou za dva roky.