Středočeský kraj: Povodí Výrovky je prioritní oblast protipovodňové ochrany

10.04.2015 21:10

Pracovní skupina pro prevenci a zmírňování následků povodní, která je poradním orgánem hejtmana Středočeského kraje, zahrnula povodí řeky Výrovky na Kolínsku mezi prioritní oblasti z hlediska protipovodňové ochrany ve Středočeském kraji.

Středočeský kraj: Povodí Výrovky je prioritní oblast protipovodňové ochrany
Foto: praha.eu
Popisek: Krajský úřad Středočeského kraje
reklama

Důvodem je povodeň, která se tu před necelými dvěma lety prohnala a její možné opakování. Členové pracovní skupiny o tom jednali se zástupci obcí v povodí řeky na výjezdním zasedání v Pečkách 9. dubna 2015. Na programu schůzky bylo i projednání rozsahu analýzy, jejíž výsledky pomohou definovat další oblasti, kam mají být směřována protipovodňová opatření.

„Během povodní v červnu 2013 byla velikost kulminačního průtoku v oblasti obce Plaňany vyšší než stoletá voda a byl tu překročen stav pro III. stupeň povodňové aktivity o více než 2 metry. Z historických pramenů navíc vyplývá, že povodně se v tomto povodí vyskytovaly poměrně často,“ řekl na jednání předseda pracovní skupiny a náměstek hejtman pro oblast životního prostředí Marek Semerád (ČSSD).

Komplexní řešení srážko-odtokových vztahů v povodí

Z výše uvedeného důvodu bylo povodí významného vodního toku Výrovka vybráno jako jedna z prioritních oblastí, ve které bude zpracována analýza odtokových poměrů. Bodem jednání pracovní skupiny v Pečkách bylo i projednání rozsahu zpracovávané analýzy. Předmětem by mělo být komplexní řešení srážko-odtokových vztahů v povodí a analýza stávajícího stavu povodí respektive nalezení příčin nepříznivých odtokových poměrů a v dalším kroku návrh jejich řešení. Výstupem analýzy odtokových poměrů by mělo být definování oblastí, do kterých bude směřována realizace protipovodňových opatření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Kr-stredocesky.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

22:11 Středočeské inovační centrum: Středočeské firmy mohou opět získat podporu na inovace a marketing

Přes 36 milionů korun během 4 let investoval Středočeský kraj do zvýšení konkurenceschopnosti 143 m…