Středoškoláci z Boskovic vyhráli 12. ročník soutěže „Pohár ústředního ředitele SVS“

01.11.2018 14:07

Letošní ročník vědomostní a dovednostní soutěže středních odborných škol s veterinárním zaměřením „Pohár ústředního ředitele SVS“ zná svého vítěze. Stala se jím Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola v Boskovicích. Jednalo se již o dvanáctý ročník soutěže, kterého se zúčastnily týmy osmi středních odborných škol z České republiky a dva týmy ze Slovenska. Vítězný tým převzal ocenění z rukou ústředního ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda.

Středoškoláci z Boskovic vyhráli 12. ročník soutěže „Pohár ústředního ředitele SVS“
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Tým z Boskovic na pomyslný stupeň vítězů vystoupal za osm let aktivní účasti v soutěži podruhé, ale i v ostatních letech se pohyboval vždy v pětici nejlepších. Na druhém místě se umístili studenti ze SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem SJZ z Českých Budějovic. Třetí příčku obsadil tým reprezentující Tauferovu střední odbornou školu veterinární z Kroměříže.

Soutěž se konala od 21. do 24. října 2018 ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu Praha v Lysolajích. Čtyřčlenná družstva studentů se postupně utkala ve čtyřech soutěžních disciplínách – prezentace v českém a anglickém jazyce na téma „Kraj, město a škola, kde studuji“; písemný test odborných znalostí; praktická část v laboratořích a závěrečná prezentace na téma „Mé budoucí odborné zaměření a mé dosavadní veterinární vzdělání v praxi“. Soutěžící byli hodnoceni pětičlennou odbornou porotou složenou ze zástupců VFU Brno, SVS a ÚSKVBL. Její předsedkyní byla Bohuslava Tremlová, děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

Výkony jednotlivých soutěžících ve všech disciplínách byly na vysoké úrovni a velice vyrovnané. Porota rozhodně neměla jednoduchou úlohu a ve finále rozhodovaly rozdíly jednotek bodů. Do týmu jsou vybíráni ti nejlepší studenti, kteří svou školu dobře reprezentují. Především závěrečná odborná prezentace tvoří velice zajímavou část soutěže. Každý rok studenti přicházejí s novými tématy a své projekty dotahují do nejmenších detailů. Své výsledky umí skvěle prezentovat a nebojí se ani diskuze s odbornou porotou.

„Je inspirující sledovat s jakým entuziasmem, kreativitou, ale zároveň profesionalitou přistupují studenti ke svým odborným projektům. „Všem účastníkům soutěže ještě jednou děkujeme, vítězům gratulujeme a těšíme se na další ročník,“ uvedl ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

Zvláštní cenu hodnotitelské komise za nejpozoruhodnější výkon jednotlivce obdržel Marek Tököly, student Stredné odborné školy veterinárne v Nitre. Porotu zaujal jak vysokou úrovní teoretických znalostí, tak svou mimořádnou odbornou prezentací, ve které shrnul své dosavadní zkušenosti se založením a vedením útulku pro opuštěná zvířata.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Státní veterinární správa: Klobásy z Itálie mohou obsahovat závadné listérie

8:24 Státní veterinární správa: Klobásy z Itálie mohou obsahovat závadné listérie

Státní veterinární správa (SVS) varuje spotřebitele před italskými klobásami, které se prodávaly i v…