Středoškoláci z Boskovic vyhráli 12. ročník soutěže „Pohár ústředního ředitele SVS“

01.11.2018 14:07

Letošní ročník vědomostní a dovednostní soutěže středních odborných škol s veterinárním zaměřením „Pohár ústředního ředitele SVS“ zná svého vítěze. Stala se jím Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola v Boskovicích. Jednalo se již o dvanáctý ročník soutěže, kterého se zúčastnily týmy osmi středních odborných škol z České republiky a dva týmy ze Slovenska. Vítězný tým převzal ocenění z rukou ústředního ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda.

Středoškoláci z Boskovic vyhráli 12. ročník soutěže „Pohár ústředního ředitele SVS“
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Tým z Boskovic na pomyslný stupeň vítězů vystoupal za osm let aktivní účasti v soutěži podruhé, ale i v ostatních letech se pohyboval vždy v pětici nejlepších. Na druhém místě se umístili studenti ze SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické a Jazykové školy s právem SJZ z Českých Budějovic. Třetí příčku obsadil tým reprezentující Tauferovu střední odbornou školu veterinární z Kroměříže.

Soutěž se konala od 21. do 24. října 2018 ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu Praha v Lysolajích. Čtyřčlenná družstva studentů se postupně utkala ve čtyřech soutěžních disciplínách – prezentace v českém a anglickém jazyce na téma „Kraj, město a škola, kde studuji“; písemný test odborných znalostí; praktická část v laboratořích a závěrečná prezentace na téma „Mé budoucí odborné zaměření a mé dosavadní veterinární vzdělání v praxi“. Soutěžící byli hodnoceni pětičlennou odbornou porotou složenou ze zástupců VFU Brno, SVS a ÚSKVBL. Její předsedkyní byla Bohuslava Tremlová, děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně.

Výkony jednotlivých soutěžících ve všech disciplínách byly na vysoké úrovni a velice vyrovnané. Porota rozhodně neměla jednoduchou úlohu a ve finále rozhodovaly rozdíly jednotek bodů. Do týmu jsou vybíráni ti nejlepší studenti, kteří svou školu dobře reprezentují. Především závěrečná odborná prezentace tvoří velice zajímavou část soutěže. Každý rok studenti přicházejí s novými tématy a své projekty dotahují do nejmenších detailů. Své výsledky umí skvěle prezentovat a nebojí se ani diskuze s odbornou porotou.

„Je inspirující sledovat s jakým entuziasmem, kreativitou, ale zároveň profesionalitou přistupují studenti ke svým odborným projektům. „Všem účastníkům soutěže ještě jednou děkujeme, vítězům gratulujeme a těšíme se na další ročník,“ uvedl ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.

Zvláštní cenu hodnotitelské komise za nejpozoruhodnější výkon jednotlivce obdržel Marek Tököly, student Stredné odborné školy veterinárne v Nitre. Porotu zaujal jak vysokou úrovní teoretických znalostí, tak svou mimořádnou odbornou prezentací, ve které shrnul své dosavadní zkušenosti se založením a vedením útulku pro opuštěná zvířata.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

22:49 Armáda ČR: Čeští vojáci se připojili k charitativnímu běhu ve prospěch zraněných veteránů v Estonsku

Dvě stě účastníků a 1700 eur vybraných formou startovného na podporu zraněných válečných veteránů – …