Student Agency upravuje ceny Kreditového jízdného na autobusy

18.03.2013 17:44

Student Agency, provozovatel dálkových autobusových linek, upravuje ceny tzv. Kreditového jízdného na vybraných linkách – a to v návaznosti na novou metodiku vypočítávání kompenzací tzv. žákovského jízdného ze strany ministerstva dopravy.

Student Agency upravuje ceny Kreditového jízdného na autobusy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radim Jančura, majitel Student Agency
reklama

„Chceme pro studenty dojíždějící našimi autobusy do škol, stejně jako například pro děti zachovat většinou stejnou výši slev, případně tyto slevy ještě více zvýhodnit,“ říká Ivana Kašická, ředitelka autobusové dopravy Student Agency a dodává: „Vzhledem k tomu, že se změnila metodika výpočtu úhrady těchto slev ze strany ministerstva dopravy, upravili jsme v návaznosti na to i základ pro výpočet slev – tedy cenu Kreditových jízdenek.“

Na vybraných linkách se tedy pro dospělé cestující mírně navyšuje cena Kkreditové jízdenky – většinou o 2-5 Kč, ceny pro studenty či děti se naopak buď snižují, nebo se nemění. Nové ceny jsou v platnosti od zítřka, středy 13. března. Ostatní ceny jízdenek – tedy obyčejné jízdné na pevné datum a další slevy se v naprosté většině nemění.

Kreditová jízdenka je bezplatná registrace s doživotní platností, která umožňuje pravidelným zákazníkům Student Agency a RegioJet cestovat za zvýhodněné jízdné. Nově slouží také jako základ pro výpočet slev pro žákovské jízdné a slev pro přepravu dětí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Česká krajina: Hřebec divokých koní včera odjel z Kozmických ptačích luk do Přírodního parku Solling-Vogler v Německu

8:24 Česká krajina: Hřebec divokých koní včera odjel z Kozmických ptačích luk do Přírodního parku Solling-Vogler v Německu

Několik let byl Northcroft Firestarter hlavním harémovým hřebcem ve stádě divokých koní v milovické …