Student Cup 2015 má zvýšit zájem o technické obory, uvádí Správa železniční dopravní cesty

9. 6. 2015 16:10

Správa železniční dopravní cesty pořádá akci s názvem Student Cup 2015. Ta se odehraje 10. června ve sportovním areálu Pražačka na Praze 3 a to od 8:30 (slavnostní předání cen je zhruba ve 12:30).

Student Cup 2015 má zvýšit zájem o technické obory, uvádí Správa železniční dopravní cesty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak projíždějící krajinou

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) připravila na tento den celodenní akci s názvem „Student Cup SŽDC“. Jde již o třetí ročník akce, jejímž cílem je zvýšit zájem studentů o technické studijní středoškolské obory a zároveň zábavnou formou představit drážní profese. Správce železnice se tak snaží najít budoucí zaměstnance právě do personálně problematických technických oborů. Student Cup SŽDC je proto zaměřen na studenty 7., 8. a 9. tříd základních škol, kteří se budou rozhodovat v nejbližších týdnech o svém budoucím povolání.

Akce je průlomová nejen z pohledu samotné SŽDC, ale i na poli českého školství a personalistiky. „Není zatím zcela běžné, aby se státní instituce této velikosti a významu takto široce představovala studentům technické studijní obory a aktivně jim tak nabízela spolupráci,“ uvedl ředitel personálního odboru Pavel Koucký.

Na studenty z desítek pražských škol, čekají kromě sportovních disciplín a vědomostních testů i zástupci středních škol s prezentací svých technických oborů nebo personalisté správce dráhy s představením železničních profesí. Ty pak doprovodí i figuranti v jednotlivých pracovních uniformách výpravčího, signalisty, operátora nebo hasiče.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Do poslední chvíle netušili, co přijde

22:22 ČEZ: Do poslední chvíle netušili, co přijde

Pět dní trvala první fáze pařížsko-moskevské mise WANO (Sdružení provozovatelů jaderných elektráren)…