Studenti pořádají výstavu vědeckých fotografií

14. 2. 2017 18:36

Ve vstupní hale Národní technické knihovny vystaví studenti Vysoké školy chemicko-technologické v Praze výběr vědeckých snímků z chemických laboratoří. Výstavu s názvem Vzorek č. 13_0216 pořádá studentský spolek UNI ART. Studenti chtějí poukázat na estetickou stránku přírodních věd. Vernisáž k výstavě proběhne 15. února 2017 v 18:00.

Studenti pořádají výstavu vědeckých fotografií
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vysoká škola chemicko-technologická
reklama

„Při sběru materiálů na tuto výstavu jsme se zaměřili na krásu samotných laboratorních výstupů jako na druhotnou vlastnost vědeckého materiálu, který v první řadě slouží vědci jako informace,“  říká k výstavě hlavní organizátorka a zároveň zakladatelka spolku Viktorie Čermochová. Snímky jsou posbírané z laboratoří napříč celou univerzitou a návštěvníkům nabídnou pohled na svět skrze objektivy mikroskopů.

UNI ART je studentský spolek Vysoké školy chemicko-technologické. Studenti jej založili začátkem minulého roku s cílem rozšířit kulturní a společenský život na škole. Organizují hudební a divadelní akce, pomáhají s umělecky zaměřenými projekty a snaží se co nejvíce zapojit studenty školy. Dlouhodobým cílem spolku je navíc propojovat vědecky vzdělané studenty se studenty uměleckých oborů z jiných vysokých škol a přispět tak k jejich vzájemnému obohacování.

Paralelně s výstavou budou k vidění i nejlepší snímky z fotosoutěže Svět (je) chemie, kterou každoročně pořádá VŠCHT pro studenty středních a vysokých škol.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Královéhradecký kraj: Krajskou infolinku za dopoledne využilo téměř 500 volajících

18:48 Královéhradecký kraj: Krajskou infolinku za dopoledne využilo téměř 500 volajících

Dnes ráno byl spuštěn Centrální rezervační systém pro první vlnu očkování proti covidu. Královéhrade…