Svatomartinské hody začínají letos netradičně již od pátku 7. listopadu, kdy se na náměstí Svobody představí nejlepší regionální výrobci z oblastí jižní Moravy, regionální gastronomie, vinaři, řemeslné umění i folklór. „Posunutím termínu akce chceme dát dostatek prostoru všem hostům užít si hodovou atmosféru již od víkendu před svátkem sv. Martina,“ uvádí zástupce organizátora Eva Krhánková.
V úterý 11. listopadu potom proběhne slavnostní žehnání svatomartinskému vínu v katedrále na Petrově, odkud se krátce po 10. hodině vypraví početný svatomartinský průvod v čele se sv. Martinem. „Už třetím rokem pokračujeme v nepsané tradici, že postavu ztvární skutečný Martin. Po Martinu Havelkovi a Martinu Maxovi letos usedne do sedla bílého koně herec označovaný za „českého Belmonda“ - Martin Kraus, který povede průvod na náměstí Svobody,“ říká Eva Krhánková. Společně s několika tisícovkami Brňanů si přesně v 11. hodin připije prvním svatomartinským vínem a odstartuje tak nejen tradiční košt, ale i další část Svatomartinských hodů, které na náměstí Svobody potrvají až do 14. listopadu.
Stejně jako v loňském roce bude možné degustovat mladá vína také v tajemných prostorách Labyritnu pod Zelným trhem. „Tentokrát bude mít veřejnost možnost navštívit atraktivní podzemní prostory a dostat se do míst, kam běžně návštěvníci nechodí pouze 13. listopadu od 17. do 23. hod.“ vysvětluje Eva Krhánková a dodává: „Vstupné bude 245 Kč a návštěvníci v něm získají degustační skleničku, žetony na 8 degustačních vzorků vína a 2 svatomartinské chuťovky.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva