Svaz měst a obcí: Ochrana půdy má bránit rozvoji území?

22.05.2016 15:40 | Zprávy
autor: PV

Svaz měst a obcí ČR bojuje za změnu novely zákona o ochraně zemědělského půdního fondu (ZPF). Je si totiž vědom, že ZPF je třeba chránit, nicméně to nesmí být na úkor rozvoje měst a obcí.

Svaz měst a obcí: Ochrana půdy má bránit rozvoji území?
Foto: smocr.cz
Popisek: Svaz měst a obcí ČR - logo

Proto jsme se dopisem obrátili na ministra životního prostředí Richarda Brabce. V něm mimo jiné vysvětlujeme dopady projednávané legislativy a také účel i proces přípravy výstavby veřejně prospěšných staveb.

Pokud by právní předpis týkající se ZPF zůstal v současné podobě, náklady obcí za půdu pro tyto objekty (například základní školy) by byly v řádech až milionů korun. Což by vedlo k tomu, že samosprávám budou peníze na rozvoj území chybět jinde.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

EK

Kolik % dáváte tomu, že po roce 2030 bude EK v lepším složení než je teď a bude víc racionální? Já se bojím, že nebude. Mimochodem, vy jste pro naše členství v EU nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS zahájil řízení v oblasti domácích potřeb

20:14 ÚOHS zahájil řízení v oblasti domácích potřeb

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v polovině května zahájil správní řízení s několika vzáj…