TA ČR: S Izraelem podporujeme české startupy v oblasti sociálních inovací

30.07.2017 19:42

Velvyslanectví Státu Izrael v České republice pořádá soutěž, která je zaměřena na inovativními začínající firmy, které mají podnikatelský záměr se společenským přínosem. Vítěz soutěže vyhrává zpáteční letenku a pobyt v Izraeli. Letošní hodnocení český inovativních projektů se uskutečnilo 28. července 2017 za podpory Technologické agentury ČR (TA ČR).

TA ČR: S Izraelem podporujeme české startupy v oblasti sociálních inovací
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)

Vítězem se stala firma CityBarometer, která pomáhá vedení měst efektivně zapojovat občany do rozhodování o dalším rozvoji města. Zástupci CityBarometru budou mít tak možnost zakusit neopakovatelnou atmosféru festivalu DLD Tel Aviv Innovation Festival ve dnech 3. - 7. září 2017 a setkat se s mnoha experty, potenciálními partnery či investory. Tato soutěž probíhá i na jiných izraelských ambasádách na světě. Vítězové se poté spolu setkají právě v Izraeli.

„Těší mě, že Technologická agentura spolupracuje s Izraelem v oblasti podpory inovativních startupů. Izrael je často nazýván Startup Nation, zejména díky jedinečnému inovačnímu ekosystému, který za posledních 25 let vyprodukoval stovky světově úspěšných startupů,“ upozornil Petr Očko, předseda TA ČR. „Izrael je nám inspirací jak podporovat inovativní nápady či mladé výzkumníky. To je i jedním z cílů TA ČR například v programech GAMA a ZÉTA," dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

22:54 Příjmy ÚZSVM za deset měsíců letošního roku přesáhly již 1,5 miliardy

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) dosáhl v období od ledna do konce října 202…