TENEX udělá novou koncepční studii pro jadernou elektrárnu Fukušima Dajiči

24.09.2020 21:20

Tenex-Japan Co., dceřiná společnost Techsnabexport (součást ruské korporace pro atomovou energii Rosatom), uzavřela přímou smlouvu s TEPCO Holdings Inc. na provedení výzkumných prací v oblasti nakládání s kontaminovanými zeolity.

TENEX udělá novou koncepční studii pro jadernou elektrárnu Fukušima Dajiči
Foto: TEPCO
Popisek: Zničené bloky jaderné elektrárny Fukušima Dajiči
reklama

Během likvidace následků havárie jaderné elektrárny Fukušima Dajiči byly do sklepních prostor budovy pro nakládání s radioaktivním odpadem umístěny pytle se zeolity kvůli zachytávání radionuklidů ve vodě. Zeolity jsou minerály s mikroporézní strukturou, které jsou schopny v kanálcích ve svém povrchu zachytávat jiné látky.

Odborníci ze společností Tenex-Japan Co., NIKIET a IRM (všechno součásti Rosatomu) vypracují několik scénářů, jak zeolity ze sklepů vytáhnout a jak s nimi dále nakládat. Proběhne také základní hodnocení bezpečnosti jejich dlouhodobého skladování.

„Výsledkem naší práce bude to, že zákazníkovi předložíme výzkumy podloženou koncepci bezpečného nakládání s kontaminovanými zeolity. Japonská strana tak bude moci přijmout dobře promyšlené rozhodnutí a přejít k plánování prací přímo v lokalitě,“ uvedl hlavní technický ředitel Tenex-Japan Co., Nobuo Maki.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ: Ekologické chlazení může snížit emise z hraní počítačových her až o 70 %. Pomůže Cloud&Heat z portfolia fondu ČEZ Inven Capital

12:39 ČEZ: Ekologické chlazení může snížit emise z hraní počítačových her až o 70 %. Pomůže Cloud&Heat z portfolia fondu ČEZ Inven Capital

Jedna z největších světových telekomunikačních firem, Deutsche Telekom, testuje chlazení svých data …