TPCA rozšířila vzdělávání pro zaměstnance údržby

12.04.2014 14:20

Kolínská automobilka TPCA Toyota Peugeot Citroën získala finanční podporu z fondů Evropské unie pro zvýšení kvalifikace a odbornosti pracovníků údržby ve výrobě.

TPCA rozšířila vzdělávání pro zaměstnance údržby
Foto: red
Popisek: Automobilka TPCA
reklama

Hlavním cílem projektu je zvýšení kvalifikace pracovníků údržby. Díky projektu se zlepší také bezpečnost práce, zmodernizuje výroba a sníží se její dopad na životní prostředí. Projekt zahájený v lednu letošního roku potrvá až do dubna 2015. Celkové náklady dosáhnou výše 2,74 milionu korun

Zamýšlené cíle budou realizovány skrz systém 17 kurzů dalšího vzdělávání, ze kterých je 15 specifického charakteru a 2 odborné. Kurzy jsou rozděleny do 6 klíčových aktivit podle sektoru údržby. Potřebnost projektu a úspěch žádosti o prostředky zdůvodňuje Jan Pešek, personální ředitel TPCA: „Celá automobilka nyní žije přípravou na výrobu nového modelu. Údržbu vnímáme jako jeden z kritických procesů, protože nové modely přinesly i rozsáhlou modernizaci a instalaci nových zařízení. V České republice přitom údržba moderních programovatelných robotů jako učební obor neexistuje.“

Do projektu se zapojí nejméně 65 zaměstnanců údržby od operátorů údržby, přes mistry údržby až po procesní inženýry. Vzdělávací program je navržen jako komplexní s kombinací interního a externího tréninku vč. zahraničních stáží. Zaměstnanci se budou k obsahu i formě vzdělávání v jeho průběhu vyjadřovat a navrhovat případné změny dle svých aktuálních potřeb. Jedním ze zahraničních tréninků je stáž v japonském závodu Toyoty pro vedoucí pracovníky a techniky údržby.

Jedním z připravovaných školení je také kurz o energetických auditech a analýzách spotřeby, který pracovníky údržby naučí správně identifikovat optimální způsob dosažení úspor energie při výrobě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

DPP opraví tramvajovou trať v oblasti Palackého náměstí

10:39 DPP opraví tramvajovou trať v oblasti Palackého náměstí

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) od 21. června 2021 od cca 4:30 začne s opravou tramvajové trati v…