Technologická agentura v Karlovarském kraji

21.04.2019 19:23

Ve středu 10. dubna 2019 se uskutečnil další ze série regionálních kulatých stolů, tentokrát v Karlových Varech. Cílem těchto akcí je podpora širšího zapojení výzkumných institucí a firem v regionech do aplikovaného výzkumu. Událost zorganizovala Technologická agentura ČR (TA ČR) v rámci projektu Otevřený úřad.

Technologická agentura v Karlovarském kraji
Foto: TA ČR
Popisek: Technologická agentura České republiky (TA ČR)

Po úvodním přivítání všech účastníků se ujal slova Pavel Komárek, člen předsednictva TA ČR, který představil agenturu a její aktuální programy včetně resortních, které od roku 2019 administruje pro Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo dopravy.

Svou prezentací potom navázala regionální koordinátorka pro Karlovarský kraj Milly Kuželková, která účastníkům podrobněji představila projekt Otevřený úřad a možnosti působení TA ČR v regionu. Současně poukázala, prostřednictvím analýzy v podobě statistických dat vybraných ukazatelů, na rostoucí potenciál pro výzkum a vývoj v Karlovarském kraji, který má smysl rozvíjet dál. V tomto kontextu bude pro kraj klíčová spolupráce podniků a veřejného sektoru.

Stěžejní částí programu byla moderovaná diskuse, v rámci které byly mimo jiné zdůrazněny potřeby a možnosti regionu v oblasti školství či balneologie. Ta má pro rozvoj regionu zásadní význam, což je patrné z již realizovaných kroků ze strany kraje. Přestože Karlovarskému kraji prakticky chybí vlastní vysoké školy a výzkumné organizace, v tomto směru zde funguje dlouhodobá spolupráce se Západočeskou univerzitou v Plzni, která středeční akci podpořila hojnou účastí a zároveň vyslovila zájem vzájemnou spolupráci i nadále prohlubovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: V Polsku i Německu je africký mor prasat na postupu, opět se přiblížil k české hranici

10:57 SVS: V Polsku i Německu je africký mor prasat na postupu, opět se přiblížil k české hranici

V sousedním Polsku i Německu je dále na postupu Africký mor prasat (AMP). Nejbližší výskyt AMP od če…