Transfuzní oddělení nemocnice v Trutnově hlásí úspěch

05.10.2018 19:59

Transfuzní oddělení trutnovské nemocnice uspořádalo náborovou kampaň. Noví zájemci o darování krve tak mohli přijít, zaregistrovat se a poprvé v životě darovat krev. Na akci dorazilo 69 prvodárců.

Transfuzní oddělení nemocnice v Trutnově hlásí úspěch
Foto: virtualczech.cz
Popisek: Náměstí v Trutnově
reklama

Úspěšný den za sebou mají zaměstnanci Transfuzního oddělení Oblastní nemocnice Trutnov, a. s. V úterý 2. října uspořádali ve spolupráci s rádiem Evropa 2 a dalšími partnery náborovou kampaň zaměřenou na získání nových dárců krve. „Postupem času zaregistrovaných dárců ubývá. Řada z nich, kteří s námi spolupracovali dlouhodobě, již nemůže krev darovat kvůli vysokému věku nebo ze zdravotních důvodů a noví přibývají poskrovnu. Rozhodli jsme se tedy zúčastnit akce, která proběhla již v jiných českých městech, a zaznamenali jsme velký úspěch,“ vysvětluje Zdeňka Müllerová, vrchní laborantka, Transfúzní a hematologické oddělení.

Celkem se na akci zaregistrovalo 69 nových dárců. „26 osobám jsme krev přímo ten den i odebrali a ostatní jsme si z kapacitních důvodů pozvali na jiné termíny,“ dodává vrchní laborantka. Běžně oddělení zaznamenává zhruba 15 prvodárců za měsíc.  „Momentálně máme v registru 2.800 dárců krve.  Tento úspěch nás přesvědčil, že akce tohoto typu mají reálný přínos a jednoznačně budeme podobné akce v budoucnu opakovat.“ uzavírá Zdeňka Müllerová. Do minulého týdne držel „rekord“ náborové akce s nejvyšším počtem prvodárců Hodonín, kde přišlo 41 prvodárců. Obyvatelé Trutnova a okolí svým přístupem k akci dokázali, že jim tato problematika není cizí a uvědomují si potřebu pomáhat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

MHMP:  Praha zkoumá publikum „kultury online“

19:33 MHMP: Praha zkoumá publikum „kultury online“

Hlavní město Praha ve spolupráci s katedrou produkce DAMU provádí formou dotazníkového šetření průzk…