Tři sta tisíc fanoušků opery na ČT art

28.01.2016 14:50

Kulturní program České televize nabídl v minulém týdnu divákům každý všední večer jednu operu. Počet lidí, kteří zhlédli tematický operní program Domingo Festival uváděný k výročí narození Plácida Dominga, tak překonal v úhrnu 300 tisíc.

Tři sta tisíc fanoušků opery na ČT art
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

„Plácido Domigo, který minulý čtvrtek oslavil pětasedmdesáté narozeniny, je možná největší žijící operní hvězdou, proto jsme se rozhodli pro dosud nevyzkoušený krok, a to nabídnout každý všední den v hlavním vysílacím čase operu. Ukázalo se, že náš artový divák umí kvalitu ocenit. Zároveň se potvrdilo, že ČT art plní roli veřejnoprávního programu, který přispívá k rozvoji umění. Už jen to, že má opera potenciál oslovit desítky tisíc diváků, je totiž dobrou zprávou pro celou kulturní scénu,“ komentuje výkonný ředitel ČT art Tomáš Motl.

Výběr děl, která ČT art minulý týden nabídl, byl unikátní nejen v tom, že pokryl velké časové období a ukázal tenorův vývoj za posledních třicet let, ale představil i rozmanité formy zpracování oper. Od filmových adaptací významných režisérů přes dokumentárně laděný medailon až po nedávno natočenou klasickou divadelní inscenaci, která představila Plácida Dominga ve vrcholné formě.

Pět večerů s operou přilákalo více než 300 tisíc diváků, nejsledovanější inscenací bylo uvedení Bizetovy Carmen, zhlédlo jej přes 80 tisíc lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daňová Kobra ukončila vyšetřování podvodu za téměř 800 milionů korun

17:59 Daňová Kobra ukončila vyšetřování podvodu za téměř 800 milionů korun

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (…