Turistický spolek Lipenska: Lipensko poslalo obcím, postiženým tornádem, dva kamiony střešních latí

10.07.2021 21:23 | Zprávy

Kamiony plné střešních latí a prken, vyrazily v pátek ráno z Lipenska do jihomoravských obcí Hrušky a Moravské Nové Vsi. Pomohou tamním lidem při opravách domů, které zničilo tornádo.

Turistický spolek Lipenska: Lipensko poslalo obcím, postiženým tornádem, dva kamiony střešních latí
Foto: tslipenska.cz
Popisek: Turistický spolek Lipenska - logo

Celou akci koordinuje Turistický spolek Lipenska, výrazně pomohla některá města či obce na Lipensku, ale nepodílejí se na ní pouze členové spolku, ale velmi se angažují především společnosti, podnikající v lipenské oblasti, se kterými spolek spolupracuje.

Dřevo darovaly dřevařské firmy Jihozápadní dřevařská, a. s., Vojenské lesy a statky, firma Agrowald, s. r. o., z Přířezu u Rožmberka nad Vltavou, ale také Město Horní Planá a obec Černá v Pošumaví. Celkem se jedná o zhruba 170 m3 smrkové kulatiny, což při současných cenách představuje hodnotu asi 500 000 korun.

Dřevo na střešní latě a prkna pořezala pila Miloslava Novotného z Černé v Pošumaví, latě jsou naimpregnované proti plísním a hnilobám a přepravu materiálu kamiony zajistily firmy Ášík Transbau, s. r. o., a Kundrát Transport, s. r. o. (obě se sídlem v Horní Plané).

Hodnota celé této pomoci přesáhne částku 750 000 korun.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ERÚ: Úřad udělil za protispotřebitelské praktiky pokuty za 12 milionů korun

13:04 ERÚ: Úřad udělil za protispotřebitelské praktiky pokuty za 12 milionů korun

Energetický regulační úřad (ERÚ) tvrdě trestá protispotřebitelské praktiky dodavatelů a zprostředkov…