Týden lesů 2015: akce pro děti, autorská i on-line čtení, přednášky a semináře

06.05.2015 12:10 | Zprávy
autor: PV

Zvyšovat zájem veřejnosti o les, o jeho ekosystém, o dřevo jako obnovitelnou surovinu a další související oblasti se snaží organizátoři Týdne lesů. Letos se s mottem Ochrana lesa – les užitečný všem uskuteční od 11. do 15. května. Po celé České republice chystají lesníci akce nejen pro děti přímo v lesích, ale i autorská a on-line čtení, přednášky a semináře, například pro zaměstnance ve školství.

Týden lesů 2015: akce pro děti, autorská i on-line čtení, přednášky a semináře
Foto: kr-stredocesky.cz
Popisek: Les, ilustrační foto

„Většina lidí chápe ochranu lesa tak, že se má například zamezit kácení stromů, nepoužívat zbytečně papír a neodhazovat odpadky. Neuvědomují si, že je to důležitý lesnický obor, jehož cílem je zajišťovat zachování a zlepšování zdravotního stavu lesů, tak, aby nám všem mohly i nadále poskytovat užitek, včetně produkce dřeva,“řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Většina akcí k Týdnu lesů 2015 je pozvánkou na programy lesní pedagogiky pro školní třídy i veřejnost. V dubnu byly také spuštěny modernější a přehlednější webové stránky lesní pedagogiky www.lesnipedagogika.cz, které budou průběžně upravovány a doplňovány. Počítá se například s on-line materiály k využití do výuky pro učitele. Týden lesů 2015 je propagován také přes Facebook a Twitter.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Eurozóna

I kdyby všechny sousední nebo okolní země přijaly Euro, na a co? Proč by to měl být pro nás nějak rozhodující nebo směrodatné? Jsme přeci snad pořád samostatný suverénní stát. Ať si ho Maďarsko klidně přijme, má ho třeba i Slovensko a ovlivnilo nás to nějak? Podle mě ne.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

CzechTourism se ohrazuje proti nařčení z propagace nelegálních staveb na portálu Kudy z nudy

7:23 CzechTourism se ohrazuje proti nařčení z propagace nelegálních staveb na portálu Kudy z nudy

Portál Kudy z nudy není stavební ani kontrolní úřad s potřebnými pravomocemi, ale otevřená informačn…