Tým Daňová Kobra provedl tento týden velký zásah. Týkal se činností v oblasti reklamy

15.04.2016 11:52

Daňová Kobra si připsala obvinění 11 fyzických osob a 1 právnické osoby z krácení daní ve výši cca 240 milionů korun.

Tým Daňová Kobra provedl tento týden velký zásah. Týkal se činností v oblasti reklamy
Foto: Pavel Kozdera
Popisek: Znak ÚOKFK

Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK), kteří jsou zařazeni v pracovním týmu Daňová Kobra, provedli tento týden na území hlavního města Prahy a ve Středočeském kraji rozsáhlou akci, která souvisí s daňovou trestnou činností v oblasti reklamy.

Do hledáčku Daňové Kobry se v létě roku 2015 dostala skupina osob, která byla podezřelá z rozsáhlé daňové trestné činnosti. Několik měsíců kriminalisté sledovali a dokumentovali aktivity jednotlivých členů. Postupně tak získávali poznatky o hlavních organizátorech a o dalších podezřelých osobách, jejich rolích a postavení v rámci skupiny a modu operandi.

Podle našich závěrů mělo docházet ke krácení DPH a daně z příjmu právnických osob na základě vystavování fiktivních faktur za služby v oblasti reklamy, které ve skutečnosti neměly být provedeny. Vystavování těchto faktur mezi dodavateli a odběrateli mělo být předem dohodnuto, přičemž na pozici dodavatelů figurovaly společnosti, do jejichž statutárních orgánů měly být dosazeny osoby v pozicích tzv. bílých koní.  

K samotné realizaci případu s krycím názvem EXCIZE přistoupili pracovníci Daňové Kobry v úterý 12. dubna 2016 poté, co shromáždili dostatečné množství důkazů k aktivitám všech podezřelých. V rámci úkonů trestního řízení bylo ve spolupráci s Útvarem rychlého nasazení a Speciální pořádkovou jednotkou Krajského ředitelství hlavního města Prahy zadrženo 14 osob.  Bezprostředně následovalo provedení 19 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. Po jejich vyhodnocení a na základě dosud shromážděných důkazů kriminalisté ÚOKFK zahájili trestní stíhání 11 fyzických osob a 1 právnické osoby pro zločin zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby ve formě spolupachatelství.

Policistům se dosud podařilo zajistit jako výnos z trestné činnosti nemovitosti v hodnotě cca 5 milionů korun, 5 milionů korun v hotovosti, 3,5 milionu korun na bankovních účtech, 7 luxusních vozidel (např. Bentley, BMW, Range Rover či Cadillac) a 3 motocykly.

Excize - peníze (12)

Během prověřování tohoto případu kriminalisté ÚOKFK úzce spolupracovali s pracovníky Finanční správy a Finančního analytického útvaru Ministerstva financí. Podle našich závěrů měla být České republice na neodvedené DPH a dani z příjmu právnických osob způsobena škoda ve výši cca 240 milionů korun. V současné době vedle trestního řízení probíhá v zájmových společnostech i řízení daňové, formou daňových kontrol.

Čtyři osoby vzal soud do vazby. V případě pravomocného rozsudku hrozí všem 11 obviněným fyzickým osobám trest odnětí svobody až na 10 let. Věc dozoruje Městské státní zastupitelství v Praze.

Videa ze zásahu najdete ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

Proč jste jako jiní neodpověděli na otázky týkající se svobody projevu?

https://beta.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prekvapeni-ze-SPOLU-Vondra-zaslal-odvaznou-odpoved-Muze-mit-dohru-755196. Je to proto, že máte máslo na hlavě, protože jste to hlavně vy, kdo tu chce omezit svobodu slova - vy to tedy nazýváte boj s dezinformacemi, ale přitom ani nejste schopni definova...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Rada Evropy představila první globální úmluvu o umělé inteligenci a lidských právech

16:08 Ministerstvo spravedlnosti: Rada Evropy představila první globální úmluvu o umělé inteligenci a lidských právech

Parlamentní shromáždění a Výbor ministrů Rady Evropy daly zelenou první mezinárodní úmluvě o umělé i…