ÚOHS: Nově povolené fúze v oblasti personalistiky, bankovnictví, stavebnictví a kovovýroby

11. 10. 2018 17:11

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil dalších pět spojení soutěžitelů. Všechna uvedená rozhodnutí Úřadu již nabyla právní moci.

ÚOHS: Nově povolené fúze v oblasti personalistiky, bankovnictví, stavebnictví a kovovýroby
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Na základě rozhodnutí vydaném ve standardním řízení získá společnost Gi International, S. r. L. možnost výlučně kontrolovat společnost Grafton Recruitment Europe Holdings Limited a jejím prostřednictvím společnost Grafton Recruitment, s. r. o. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti náborových služeb na dočasné a trvalé pracovní pozice.

Další rozhodnutí Úřadu byla vydána na základě zjednodušeného řízení.

V oblasti životního pojištění získává na základě povolené fúze společnost Nationale-Nederlanden Levensverzekering Maatschappij, N. V., možnost vykonávat výlučnou kontrolu nad společností AEGON Pojišťovna, a. s.

Úřad dále povolil spojení společnosti Mubea International GmbH a společnosti FLAMM GmbH, nad níž získává společnost Mubea International možnost výlučné kontroly. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti výroby a prodeje výrobků vyráběných tvarováním, spojováním a obráběním kovů, a to pro automobilový průmysl, domácí spotřebiče, elektronický průmysl, letecký průmysl a pro oblast dopravních a železničních technologií.

Úřad rovněž vyhověl návrhu společností NOBIUM s. à r. l. a AVALLON MBO II B. V. a povolil jejich spojení se společností Stangl Technik Česko, spol. s r. o. Navrhovatelé tak získávají možnost vykonávat nepřímou společnou kontrolu nad společností Stangl Technik Česko. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti stavebnictví, respektive poskytování služeb v oblasti technického zabezpečení budov.

Společnost EC Financial Services, a. s., jež je součástí skupiny NATLAND Group, získala povolení Úřadu k nabytí kontroly nad částí soutěžitele, která je tvořena divizí spotřebitelských úvěrů společnosti JET Money, s. r. o. Ke spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti poskytování nebankovních spotřebitelských úvěrů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků

22:36 SVS: Besed s veterinárními inspektory se letos zúčastnilo bezmála 8000 předškoláků

V rámci letošního třetího ročníku vzdělávacího projektu „Máme rádi zvířata“ navštívili v průběhu zář…