ÚOHS: Zahájení konference EU Antitrust

24.01.2022 20:11 | Tisková zpráva

Místopředsedkyně Evropské komise Margrethe Vestager a předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Mlsna dnes dopoledne zahajovali prestižní konferenci EU Antitrust: Hot Topics & Next Steps, kterou pořádá Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze.

ÚOHS: Zahájení konference EU Antitrust
Foto: ÚOHS
Popisek: ÚOHS

Místopředsedkyně Vestager, do jejíchž kompetencí spadá ochrana hospodářské soutěže, ve svém úvodním slově hovořila zejména o úloze soutěžní politiky při prosazování udržitelné ekonomiky, především z hlediska veřejné podpory, ale například také povolením některých forem spolupráce soutěžitelů, pokud bude přispívat k rozvoji zelené ekonomiky a digitalizace. Evropský průmysl má podle místopředsedkyně Vestager hrát vůdčí roli v digitální a zelené transformaci.

Předseda ÚOHS Petr Mlsna se ve svém úvodním slově vyjádřil mimo jiné k dopadům covidové pandemie a inflace na českou ekonomiku a shrnul nedávné aktivity českého soutěžního regulátora, například rekordní počet uskutečněných místních šetření, aktivní stíhání zakázaných dohod typu bid rigging či vertikálních dohod poškozujících spotřebitele. V souvislosti se směřováním soutěžní politiky k environmentálním cílům pak konstatoval, že soutěžní politika bude v tomto ohledu významná, ale přílišné úsilí by mohlo být za určitých okolností kontraproduktivní.

Celý text projevu předsedy ÚOHS Petra Mlsny si můžete přečíst ZDE.

Již v ranních hodinách absolvovala místopředsedkyně Vestager na Stálém zastoupení Evropské komise v Praze také kulatý stůl o výzvách, které přináší ochraně hospodářské soutěže rozvoj digitálního sektoru a snaha o zelenou ekonomiku. Kulatého stolu se zúčastnil i předseda Úřadu Petr Mlsna a řada předních osobností českého byznysu, především zástupci podnikatelských či odborových svazů a představitelé významných průmyslových podniků.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Nemyslíte, že to váš kolega Kalousek vystihl přesně? Nebo v čem nemá pravdu?

,,Nezoufejme. Od 1. června benzin zlevní až o 1,50 Kč/l, protože “sněmovna myslí na lidi” a na čtyři měsíce snížila spotřební daň. Od 1. října benzin tedy benzin opět o 1,50 Kč/l zdraží, ale to už bude po volbách. Marně pátrám po nějakém ještě hloupějším zásahu do spotřební daně, než se povedl nám, ...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Detailní pohled na výdělky zaměstnanců v loňském roce

10:06 Český statistický úřad: Detailní pohled na výdělky zaměstnanců v loňském roce

Medián mezd v roce 2021 dosáhl 35,2 tisíce korun a meziročně vzrostl o téměř 6 procent. Zaměstnanci …