ÚOKFK: Bývalé vedení ERÚ nepochybilo

04.10.2013 13:34

Kriminalisté Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality služby kriminální policie a vyšetřování (ÚOKFK SKPV) po několikaměsíčním prověřování odložili trestní oznámení předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) na bývalé vedení ERÚ.

ÚOKFK: Bývalé vedení ERÚ nepochybilo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní zásah, ilustrační foto
Trestním oznámením se náš útvar začal zabývat v květnu 2013. Jeho podstatou mj. bylo, že bývalé vedení ERÚ na konci roku 2008 a během let 2009 a 2010 adekvátně nereagovalo na počáteční signály a následné potvrzení hrozícího boomu výstavby fotovoltaických elektráren v ČR a tím neúměrně stoupající náklady státu a konečných spotřebitelů na výkupní ceny elektrické energie vyrobené z těchto zdrojů a dále, že nesprávně stanovilo dobu životnosti fotovoltaických zařízení (z 15 na 20 let). Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele.
 
Provedeným šetřením policisté ÚOKFK SKPV došli k závěru, že v dané věci nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu, nebylo zjištěno, že by bývalé vedení ERÚ nepostupovalo v souladu s právním řádem ČR, a proto bylo vydáno usnesení o odložení věci. Dozor nad prověřováním v této věci vykonává Vrchní státní zastupitelství v Olomouci.
 
pplk. Mgr. Jaroslav Ibehej
ÚOKFK SKPV

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚOHS: Předseda Petr Rafaj potvrdil pokutu pro Booking.com

22:27 ÚOHS: Předseda Petr Rafaj potvrdil pokutu pro Booking.com

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj zamítl svým pravomocným rozhodnutím rozkl…